محمد سعید اخباری در نشست خبری قبل از دیدار با صنعت نفت در هفته پانزدهم لیگ برتر اظهار داشت: در هفته پایانی نیم فصل اول با تیم بسیار شایسته‌ای که تلفیقی از بازیکنان باتجربه و جوانان خوب را در اختیار دارد بازی می‌کنیم که در راس این تیم سید سیروس پورموسوی است. من افتخار شاگردی‌اش را داشتم و این مربی استادم است. حدود سه سال با پورموسوی همکاری کردم.

وی افزود: واقعا تیم صنعت نفت با شایستگی در جایگاه چهارم لیگ برتر قرار گرفته و خیلی چشم‌نواز بازی می‌کند. فردا برای ما روزی حیاتی است و بازیکنان‌مان‌می‌دانند کسب سه امتیاز از نان شب هم برای ماشین‌سازی واجب تر است. 

سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی ادامه داد: با وجود مصدومان، محرومان و تعدادی بازیکن سرماخورده‌ای که نتوانستند در تمرینات به ما اضافه شوند، محکوم به پیروزی هستیم و امیدوارم یک بازی بسیار خوب و جوانمردانه همراه با برد برای ماشین سازی ببینیم.

اخباری درباره برنامه‌اش برای کنترل خط هافبک صنعت نفت توضیح داد: بازی‌های این تیم را دیده‌ایم و در تمام خطوط خوب و شایسته‌ هستند. همیشه پورموسوی جوان‌های خوبی رو می‌کند و امسال هم طبق عادت همیشگی‌اش تیمی درست کرده که جوان‌های بااستعدادی دارد.

وی ادامه داد: سعی کرده‌ایم روی نقاط ضعف و قوت نفت کار کنیم و وجه مشترک هر دو تیم خوب بازی کردن است. قطعا بازی خوبی از کار درمی‌آید. برنامه‌هایی برای کنترل حریف داریم اما به دلیل مصدومان و محرومان‌مان تغییراتی در ترکیب داریم. برخی بازیکنان را هم به دلیل سرماخوردگی از تیم دور کردیم.

سرمربی تیم ماشین سازی اضافه کرد: شرایط ماشین‌سازی به شکلی است که برای ما تفاوتی ندارد حریف مان در کجای جدول است. وضعیت برای ما خیلی مهم است و سعی داریم با همت و غیرت بچه‌ها و تدابیر خودمان این مسابقه را ببریم.