این روزها سیدجلال حسینی تبدیل به گلزن اول تیمش شده است. مدافعی که میان چند مدافع حریف و روی ضربات ایستگاهی جلو می‌کشد و با تمام وجود سر می‌زند تا تیمش را برنده از زمین خارج کند. گلی که این بازیکن کارکشته به مس رفسنجان زد سومین گل فصل سیدجلال حسینی بود تا نشان دهد در ۳۹ سالگی هنوز بیشتر از جوان‌ترها کارایی دارد. جدا از گل زدن، بازی‌های درخشان و استمرار چندین ساله در خوب بودن به لحاظ فنی، او یک نمونه ایده‌آل برای بستن بازوبند کاپیتانی است که بدون حاشیه تمام قواعد مربوط به رهبری بازیکنان در میدان و حتی بیرون میدان را رعایت می‌کند. سیدجلال هوای نظم و انضباط را در زمین مسابقه و بیرون آن دارد و چند بار پیش آمده که نزد بازیکن تعویضی رفته و با حرف‌هایش او را آرام کرده است. حسینی قبل از هر بازی پرسپولیس در رختکن با شور و حرارت خاصی بازیکنانش را برای رسیدن به هدف تهییج می‌کند و همه جوره حواسش به هم‌تیمی‌هایش هست. خاطرتان باشد همین سیدجلال حسینی فصل گذشته و در بازی با پیکان در دقیقه ۳+۹۰ به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شد اما نه اعتراض کرد و نه مصاحبه‌ای علیه کسی انجام داد. سیدجلال با ۱۱۵ بازی ملی با سرعت هر چه تمام‌تر به سمت زمین دوید و در دقیقه ۳+۹۰ دروازه تیمش را از خوردن گل نجات داد. او با همه اسم و رسم هیچ ادعایی ندارد و در عین پرافتخار بودن خیلی هم بی‌ادعاست. باور نمی‌کنید تازه‌ترین مصاحبه سیدجلال را بخوانید.

سومین گل فصل خودت را در سیزدهمین بازی فصل جاری پرسپولیس در لیگ بیستم به ثمر رساندی؛ فکرش را می‌کردی؟
گل را من نزدم بلکه تیم پرسپولیس زد!

این یک حرف متواضعانه است در حالی که همه می‌دانیم گل زدن یک مدافع آن هم در این سطح از فوتبال چندان راحت نیست.
باور کنید حرف دلم را زدم. وقتی یک تیم گل می‌زند کل تیم زحمت ‌کشیده است، کل تیم تلاش کرده و هیچ تیمی قائم به یک بازیکن نیست. من هم عضوی از یک تیم هستم و مثل بقیه!

بردهای اقتصادی اسمی است که روی بردهای تیم شما گذاشته‌اند؛ در این رابطه صحبتی نداری؟
شما به این نکته توجه کنید که بازی‌های این فصل بسیار دشوار و سنگین است. ما هم به این حرف‌ها عادت داریم و نباید زیاد توجه کنیم. ما مساوی می‌کنیم یک حرف می‌زنند و می‌بریم هم همین صحبت‌ها تکرار می‌شود. اصلاً و ابداً اهمیت نمی‌دهیم. مگر شما سه گل بزنید یا یک گل امتیازاتش فرق می‌کند؟

نه، بحث ضعف خط حمله پرسپولیس است!
گفتم که به بعضی صحبت‌ها عادت داریم. ما بعد از رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا با مشکلات زیادی مواجه شدیم که طبیعی نبود. خیلی درد دل‌ها هست ولی الان نه زمان مناسبی است و نه شرایط آن وجود دارد. 

خیلی‌ها پرسپولیس را قهرمان نیم‌فصل اول لیگ بیستم می‌دانند، خودت هم چنین احساسی داری؟
هنوز زود است. ما دو بازی حساس دیگر پیش‌ رو داریم. باید به مصاف پیکان و گل‌گهر سیرجان برویم که هر دو هم بازی‌های سختی است. نباید و حق نداریم از قهرمانی نیم‌فصل حرف بزنیم. باید بازی به بازی جلو برویم و اول به بازی با پیکان و سپس دیدار با گل‌گهر سیرجان فکر کنیم. اینکه فکر کنیم قهرمان شدیم تمرکز تیم ما را به هم می‌زند. 

حالا فکر می‌کنی نتیجه بازی با پیکان چه می‌شود؟
خیلی بازی سنگینی است. همه حریفان با تمام وجود برابر ما بازی می‌کنند و انگیزه زیادی دارند. باید حواس ما جمع و ششدانگ باشد که ان‌شاءا... نتیجه بگیریم. 

یک حرف‌هایی هم درباره درآمدزایی بازیکنان پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا زدی که... 
صحبت که زیاد است. الان فقط باید به بازی با پیکان فکر و روی آن تمرکز کنیم.