سیدجلال حسینی  کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس تهران در گفت‌وگو با رادیو تهران و  در خصوص اینکه سرخ ها می توانند با برتری مقابل گل گهر سیرجان قهرمانی نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر را از آن خود کنند، اظهار داشت: دیدار های سختی را پشت سر گذاشتیم و در این هفته بازی سختی مقابل گل‌گهر داریم باید ریکاوری خوبی انجام بدهیم تا بازی خوبی را مقابل این تیم به نمایش بگذاریم.

حسینی در رابطه با پیروزی های یک بر صفر پرسپولیس در دیدار های اخیر بیان کرد:  مورد اینکه گفته می‌شود این تیم با برد‌های اقتصادی امتیاز جمع می‌کند، گفت: الان فوتبال سخت شده و تیم‌ها به هم نزدیک هستند خیلی از بازی‌ها گل زده کم دارند، به عنوان مثال پیکان یک تیم سختکوش است که دیروز کار را برای ما سخت کرد سه امتیاز مهم است که توانستیم در این چند بازی سه امتیاز‌های خوبی را جمع کنیم.

کاپیتان پرسپولیس در خصوص محرومیت عیسی آل‌کثیر و اوضاع بد خط حمله پرسپولیس گفت: یک اشتباه بچگانه از طرف عیسی باعث شد تیم به مشکل بخورد وقتی او محروم شد فشار زیادی روی مهاجمان تیم به وجود آمد. آرمان رمضانی نتوانست آن طور که باید خودش را نشان بدهد، کار اشتباه عیسی کل تیم را تحت فشار گذاشت. روز‌های خیلی سختی را گذراندیم. امیدوارم آرمان، شجاعی و ... شرایط خوبی پیدا کنند. کار برایشان سخت شده، اما بازیکنان جوان باید بدانند کجا هستند و امیدوارم این را درک کنند.

مدافع با تجربه پرسپولیس در خصوص غیبت کنعانی‌زادگان عنوان کرد: حسین بازیکن تیم ملی است مصدومیت برای همه پیش می‌آید. الان کار کمال (کامیابی‌نیا)‌سخت شده او هافبکی است که به همه توپ‌ها حمله می‌کند الان خیلی تلاش می‌کند و در این چند بازی تمرکز بالایی داشت. امیدوارم کنعانی‌زادگان هر چه زودتر برسد و به تیم کمک کند.

حسینی در مورد پرداختی‌ها به اعضای این تیم گفت: یکسری مشکلات وجود دارد که به راحتی حل نمی‌شود. یک عده پرونده‌هایی را آورده‌اند که کار را سخت می‌کند. بازیکنان تلاش می‌کنند، اما کمترین دستمزد را می‌گیرند. این مشکلات باید برطرف شوند، پرداختی‌ها حدود ۲۰ درصد بود، اما آقایان صدری و سمیعی قول دادند که مشکلات را حل کنند. ما بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا، سوپرجام، جام حذفی و لیگ برتر را در پیش داریم. این مشکلات به راحتی حل نمی‌شوند از سمیعی و صدری می‌خواهم طوری برنامه‌ریزی کنند که این مشکلات حل شود.

او در رابطه با رفتارهای  در مورد رفتار هواداران پرسپولیس و استقلال در روز‌های اخیر تصریح کرد: این کار درست نیست مدیران باید به این مسائل ورود و با هواداران صحبت کنند. باید کار فرهنگی بیشتری انجام بدهیم. واقعاً زشت است البته بعضی صحبت‌ها از طرف پیشکسوتان و مسؤولان باعث می‌شود طرفداران احساسی شوند. امیدوارم طرفداران درک کنند و این کار‌ها را انجام ندهند، مدیران باشگاه‌ها هم باید در این مورد با هواداران صحبت کنند. هواداران جوان احساسی می‌شوند و امیدوارم از این به بعد شاهد این اتفاقات نباشیم.

سید جلال حسینی در مورد بازی فردای تیم منتخب ۹۸ و تیم سرخابی ها برای یادبود مرحوم میناوند و مرحوم انصاریان گفت: من فردا در این مسابقه شرکت نمی کنم  واقعا جای مهرداد میناوند و علی انصاریان خالی است خدا به خانواده آن‌ها صبر بدهد.