به گزارش افکارنیوز به نقل از ورزش ۳، رئیس سابق بارسا نسبت به روسل و اعضای کادر مدیریتی بارسا موضع گیری تندی داشت.

ساعت ۱۱ شب، در کانال پلوس لیگا، خوان لاپورتا، در طول ۵۵ دقیقه پاسخگوی مونیکا مارچانته بود؛ مارچانته معمولا۵،۶ دقیقه زمان می‌خواهد تا به جمع بندی‌هایش برسد ولی تصورش را بکنید که لاپورتا چقدرحرف داشت که این گفتگو حدود ۱ساعت به طول انجامید. رئیس سابق باشگاه کاتالان باشفافیت فراوانی صحبت می‌کرد. به ویژه درمورد جانشین او در باشگاه بارسا.

لاپورتا در صحبتهایی درمورد خودش و روابطش با آنخل ماریا ویار، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا گفت: «راستش را بخواهید من هیچ وقت در مورد داوری‌ها صحبت نمی‌کردم. همه می‌دانند که من ویار را تجسین می‌کنم. او مرد اصیلی است ومن از او درسهای زیادی آموخته‌ام.»

لاپورتا درادامه بار دیگر با اشاره به استقلال کاتالونیا و احساسات خاص مردم این منطقه از جمله خودش گفت: «اگر من به خاطر موفقیتهای تیم ملی اسپانیا خوشحال می‌شوم، به خاطر بازیکنان بارسلونا که در تیم ملی هستند و همچنین به خاطر آنخل ویار است.»

درادامه این گفتگو لاپورتا درمورد گواردیولا و خداحافظی او بانیمکت مربیگری بارسا هم صحبت کرد. لاپورتا کسی بود که پپ را به عنوان مربی تیم پایه‌ای بارسلونا برگزید و در ‌‌نهایت او را به تیم اصلی آورد. آن هم درحالی که خیلی‌ها فکر می‌کردند که مورینیو، بهترین گزینه برای جایگزینی رایکارد است.

رئیس سابق باشگاه کاتالان اعتقاد دارد که مدیران و مسئولان کنونی بارسلونا تمام اقدامات لازم برای ادامه حضور گواردیولا را انجام ندادند: «یکی از کارهایی که اعضای کادر مدیریتی ساندرو روسل انجام می‌دهند، این است که تمام آنچه در دوران ما در باشگاه کاتالان ساخته شده بود را ویران کنند. طبق این اصل، جدایی پپ گواردیولا، اجتناب ناپذیر بود. فکر می‌کنم که آن‌ها می‌توانستند برای نگاه داشتن پپ کارهای به مراتب بیشتری انجام دهند ولی دیدگاه من این است که آن‌ها کارهای لازم را انجام ندادند؛ چون برایشان جالب نبود که پپ در سمت مربیگری تیم بماند.»

لاپورتا، در پاسخ به سوالی در مورد احتمال بازگشتش به دنیای ریاست باشگاه کاتالان گفت: «هنوز درمورد بازگشت برنامه ریزی نکرده‌ام ولی گاهی اوقات وقتی می‌بینم که سران بارسا در طول این یک سال و نیم مدیریت چه کرده‌اند، احساس می‌کنم که باید اوضاع باشگاه تغییر کند.»

رئیس سابق باشگاه کاتالان درمورد انتصاب تیتو ویلانووا در سمت مربیگری بارسا هم گفت: «من تیتو را به عنوان یک انسان و به عنوان یک مربی می‌شناسم. او انسانی استثنایی است و دیدگاه‌های وسیعی دارد، شاید او بیش از هرکسی دیگری با این سیستم اشنا باشد. او، سال‌ها با این بازیکنان که الان درتیم اصلی هستند، کار کرده. بازیکنان از او کاملا حمایت خواهند کرد و این خیلی مهم است، چون روح تیم برهمین مبناست. البته اگر من بودم، سعی می‌کردم که زوج «تیتو - گواردیولا» را حفظ کنم.»

در طول این گفتگو، لاپورتا در مورد موضوعات دیگری هم به صحبت پرداخت؛ از بنیاد قطر گرفته تا مورینیو. او درمورد آقای خاص گفت: مورینیو مرد عمل است. او در حال بناگذاشتن پروژههای فوتبالیاش است و رئال با مورینیو، مبدل به حریف شایستهای برای بارسا شده است.