محمود فکری در آستانه جدایی از استقلال قرار دارد. بعد از شکست برابر سپاهان و از دست رفتن صدر جدول، استقلال قبل از پایان نیم‌فصل اول بازی‌ها به رتبه سوم رسید. بعد از این نتایج سیلی از انتقادات به سمت سرمربی استقلال سرازیر شد و اکثر هواداران استقلال خواهان جدایی او شدند. با رفتن احتمالی فکری از استقلال باز هم صدای گزینه‌های همیشگی به گوش می‌رسد که کاندیدای حضور روی نیمکت استقلال هستند اما فراموش نکنیم در این سال‌ها خیلی‌ها به نیمکت استقلال رسیدند اما قهرمانی را فقط شفر آلمانی برای استقلال به ارمغان آورد آن‌هم در جام حذفی. این استقلال در اختیار فرهاد مجیدی هم بود و با تقویت در پایان فصل برای قهرمانی لیگ بیستم استارت زد اما باز هم ناکام ماند. بیایید نتایج فکری و مجیدی را مقایسه کنیم. 

محمود فکری‌

بازی‌: ۱۵

برد: ۷ 

تساوی‌: ۵

باخت‌: ۳

گل زده‌: ۱۸

میانگین گل زده در هر بازی‌: ۱/۲

گل خورده‌: ۱۱

میانگین گل خورده در هر بازی‌: ۰/۷۰

امتیاز: ۲۶ 

میانگین امتیاز کسب شده در هر بازی‌: ۱/۷۳

فرهاد مجیدی‌ 

بازی‌: ۱۴

برد: ۶

تساوی‌: ۶

باخت‌: ۲

گل زده‌: ۲۲

میانگین گل زده در هر بازی‌: ۱/۵۷

گل خورده‌: ۱۴

میانگین گل خورده در هر بازی‌: ۱

امتیاز: ۲۴ 

میانگین امتیاز کسب شده در هر بازی‌: ۱/۷۱

نگاهی که به عملکرد دو مربی می‌کنیم تفاوت‌هایی دیده می‌شد. مثلاً تیم فرهاد مجیدی بهتر گل می‌زد ولی تیم فکری کمتر گل می‌خورد اما در نهایت یک نتیجه دارد. هر دو سرمربی میانگین امتیازاتی که از هر بازی دشت کردند خیلی به هم نزدیک است و برتری در کار آنها دیده نمی‌شود. 

شاید خیلی‌ها معتقد باشند تیمی که در اختیار فکری است بازیکنان بهتری از تیمی که در اختیار مجیدی بود دارد اما فراموش نکنید که مجیدی برای تیمی که در اختیار استراماچونی بود ارسلان مطهری را خرید و یک مدافع خارجی هم آورد اما نتایج استراماچونی تکرار نشد. پس اگر استقلال دنبال پیدا کردن راهی برای قهرمانی است باید استرا را برگرداند که قانون منع به‌کارگیری خارجی‌ها مانع مهمی است.