علی لطیفی درباره شکست ۲ بر صفر تیم‌ استقلال مقابل سپاهان در هفته پانزدهم مسابقات لیگ برتر اظهار داشت: زمانی که استقلال در صدرجدول داشت،  از این تیم انتقاد می‌کردم چون با توجه به مهره‌هایی که دارد فوتبال زیبایی ارائه نمی‌کند و در چند بازی آخر هم نتیجه نگرفته است.

وی ادامه داد: زمانی که هدایت این تیم دست استراماچونی بود با اینکه تیم صدرجدول نبود انتقادات کمتر از زمانی بود که تیم فکری در صدرجدول بود، چون تیم استراماچونی زیبا و هجومی بازی می‌کرد اما استقلال فکری با پرمهره‌ترین تیم ایران هم زیبا بازی نمی‌کند.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: محمود فکری در چینش نفرات اشتباه می‌کند. بازیکنانی مانند اسماعیلی و رضاوند باید در وسط زمین بازی کنند و جای آن‌ها در کناره‌های زمین نیست اما فکری این اشتباهات را می‌کند و دیروز هم شاهد بودیم استقلال در تمام نقاط مشکل داشت و خط دفاع این تیم فاجعه بود.

لطیفی در خصوص اینکه هواداران استقلال خواهان اخراج فکری شده‌اند افزود: من مخالف اخراج فکری هستم چون این تیم در صدرجدول قرار دارد و دوم اینکه هیچ گزینه‌ای وجود ندارد که استقلال را تحویل بگیرد و ورود مربی خارجی هم ممنوع است. به نظرم شانسی که فکری آورده این است که هواداران در استادیوم حضور ندارند و فشار کمتری روی او وجود دارد.