پیرو اتفاقاتی که در رابطه با تمرین روز جمعه رخ داد و سجاد آقایی نتوانست به محل تمرین برود این بازیکن خیلی سریع‌تر از آنچه انتظار می‌رفت مغضوب باشگاه استقلال شد و کادر فنی تیم او را در اختیار باشگاه قرار داد. سجاد آقایی همان مهاجمی است که فصل قبل به صورت قرضی به آلومینیوم اراک پیوست و سهم مهمی در صعود این تیم به لیگ برتر داشت ولی در تابستان و پس از پایان قراردادش به استقلال برگشت و قصد داشت در فصل بیستم بدرخشد ولی در همان روزهای آماده‌سازی استقلال برای ورود به لیگ بیستم بود که اولین کنتاک بین او و محمود فکری اتفاق افتاد طوری که به مدت یک هفته به او اجازه تمرین نمی‌داد و سجاد فقط به محل تمرین می‌رفت ولی اجازه تمرین با دیگر نفرات را نداشت. درست در همان برهه میلاد زکی‌پور هم با فکری به اختلاف افتاد و فکری او را در اختیار باشگاه قرار داد و در نهایت از این تیم جدا شد. در طول ماه‌های گذشته هم از نزدیکان تیم می‌شنیدیم که سجاد آقایی از وضعیتی که در تیم دارد چندان راضی نیست و از نیمکت‌نشینی‌های مداوم خسته است. 

سجاد آقایی که در طول ۱۵ دیدار قبلی استقلال تنها ۱۱ دقیقه فرصت بازی در دیدار با صنعت نفت آبادان را پیدا کرد، در تمرینات روزهای قبل در ارتباط با آینده فوتبالی‌اش در استقلال با فکری حرف زد و از او خواست اجازه بدهد از استقلال جدا و راهی تیمی دیگر شود تا بتواند بازی کند. عجیب این بود که یکی از رسانه‌ها از قول سجاد آقایی مصاحبه‌ای منتشر کرد که گفته بود محمود فکری در واکنش به این خواسته‌اش گفته اگر اجازه بدهد که از این تیم برود و در تیمی دیگر بدرخشد آن وقت همه از او (فکری) انتقاد می‌کنند که چرا او را بازی نمی‌داده است. 

با این همه در تماسی که با سجاد آقایی داشتیم او اعلام کرد قصد حرف زدن ندارد و می‌خواهد در سکوت کار دریافت رضایتنامه‌اش را انجام داده و در نهایت در همین نیم‌فصل از استقلال جدا شود. بازیکن اراکی استقلال که ظاهراً رابطه خوبی هم با تیم آلومینیوم دارد به احتمال قریب به یقین تیم بعدی‌اش را هم انتخاب کرده است. اما با انتشار خبری در ارتباط با اینکه کادر فنی او را در اختیار باشگاه قرار داده مشخص شد که فکری به نتیجه رسیده که قطعاً نیازی برای در اختیار داشتنش ندارد و باید منتظر جدایی آقایی از این تیم باشیم.