با وجود قهرمانی نیم‌فصل و کسب پنج برد پیاپی، در اختیار داشتن بهترین خط دفاع لیگ و همچنین آمار دومین تیم گلزن لیگ، اما پرسپولیس هنوز مشکلات بسیاری دارد که می‌تواند مسیر این تیم را در ادامه راه برای حفظ جایگاهی که به دست آورده سخت کند.

جدا از مسائل روحی روانی که به نظر می‌رسد هنوز کار زیادی نیاز دارد، یحیی ناچار است برای نیم‌فصل دوم فکری برای مسائل فنی کند که از جمله آن بازسازی تیمی است که خط حمله بسیار ضعیفی دارد که شاید در نیم‌فصل دوم دیگر بازیکنان در خط دفاع و هافبک نتوانند جور آن را به دوش بکشند و برد‌های ناپلئونی و شکننده‌ای که همچنان با وجود پی‌در‌پی بودن انتقادات بجایی را به دنبال دارد و دوری از حاشیه‌هایی است که تیم در نیم‌فصل اول با آن دست به گریبان بود و شخص یحیی نیز در رقم خوردن آن‌ها نقش مستقیمی داشت.

مهاجمان تیم فوتبال پرسپولیس در فصل جاری لیگ برتر تنها دو گل زده اند که هر دو توسط مهدی عبدی بوده. همچنین از طرف دیگر باتوجه به دوری شش ماهه عیسی آل کثیر از تمرینات گروهی، تردیدهایی درباره میزان آمادگی او برای حضور در لیگ قهرمانان وجود دارد و به همین دلایل، از نظر کادرفنی قرمزها، خرید مغانلو جزو الزامات نقل و انتقالات این تیم است.

یحیی گل محمدی که به خوبی مشکل خط حمله پرسپولیس را بهتر از همه درک کرده است به مدیران باشگاه تاکید کرده است که باید به هر شکلی است یک مهاجم گلزن مانند مغانلو جذب شود تا در ادامه مسابقات نیم فصل دوم و لیگ قهرمانان آسیا مشکل گلزنی نداشته باشند.