حجت نظری سخنگوی  باشگاه استقلال  در خصوص آخرین وضعیت این باشگاه و پست اینستاگرامی آذری جهرمی (وزیر ارتباطات) اظهار داشت: آذری جهرمی  اعلام کرد این موضوع را مثل یک هوادار مطرح کرده است. باشگاه استقلال هم به صحبت‌های هواداری پاسخی نمی‌دهد چرا که در شأن ما نیست این کار را انجام بدهیم.

از سوی حامی مالی وعده‌هایی به ما داده شده است

او درباره کمک‌های حامی مالی باشگاه استقلال گفت: از سوی حامی مالی وعده‌هایی به ما ارائه شده تا جایی اگر نیاز به کمک‌های ارزی هم شد این کار انجام شود. در این بین آصفی هم با توجه به تجاربی که در این حوزه دارد ورود خواهد کرد.کارگزار باشگاه در این مدت زحمات زیادی کشیده و بعد از این هم در کنار ما خواهد بود.

حفظ منافع استقلال مهم است

حجت نظری درباره اینکه آیا باشگاه در انتخابات به علی کریمی رای می‌دهد یا خیر گفت: در این زمینه هنوز جلسه‌ای نداشته ایم و تصمیم نهایی را هنوز اتخاذ نکرده‌ایم. همه گزینه‌ها را مد نظر داریم و اگر نیاز باشد با مدیرعامل و هیئت مدیره جلسه خواهیم داشت. در مجموع حفظ منافع استقلال مهم است و ممکن خواهد بود این تصمیم گیری علنی و یا غیر علنی گرفته شود، اما منافع باشگاه لحاظ می‌شود.

قرار است هر یک از اعضای هیئت مدیره به مدیرعامل کمک کنند

او در پاسخ به این سوال که آورده هیئت مدیره برای باشگاه استقلال چیست؟ بیان کرد: از ابتدا فعالیت‌های باشگاه را در هیئت مدیره بخش بندی کردیم و قرار است هر یک از اعضا به مدیرعامل کمک کنند. من در حوزه فرهنگی رسانه، عبدیان در حوزه ورزشی، خلیل‌زاده در حوزه اقتصادی و آصفی در حوزه بین الملل به مدیرعامل کمک خواهند کرد. به طور حتم تمامی افرادی که به عنوان نماینده استقلال مشغول فعالیت هستند تا روزی که در این باشگاه فعالیت خواهند داشت بهترین اتفاقات را رقم خواهند زد.

در ماه‌های آتی گزارشی به مردم ارائه خواهیم داد

نظری ادامه داد: متاسفانه فضای رسانه‌ای ما به شکلی است که مملو از غیر واقعی بودن است. گاهی اوقات یک سری از اخبار را تکذیب و برخی مواقع هم تکذیب نمی‌کنیم.در ماه‌های آتی گزارشی به مردم ارائه خواهیم داد تا آن‌ها بدانند بر اساس قانون تجارت عمل کرده ایم. البته ضعف‌هایی هم وجود داشته امابه دنبال تقویت نقاط قوت هستیم.

از سرمربی تیم حمایت کرده‌ایم و حمایت خواهیم کرد

سخنگوی استقلال در خصوص اینکه آیا ناراحتی اعضای هیئت مدیره از محمود فکری درست است یا خیر گفت: طی ۲ روز اخیر شایعه شده که در نشست هیئت مدیره تماسی از طرف وزیر ورزش و جوانان با اعضای هیئت مدیره گرفته و به ما اعلام شده است که از فکری حمایت کنید که به طور کلی این موضوع کذب است. در چند روز اخیر نظاره گر بودید که از سرمربی تیم حمایت کرده‌ایم و حمایت خواهیم کرد. همیشه تلاش کردیم تا استقلال بهترین نتایج را بگیرد و ممکن است ضعف‌هایی داشته باشیم اما در ادامه راه پیرامون این مساله صحبت خواهیم کرد.

محمود فکری انتخاب هیئت مدیره است

نظری در مورد اینکه آیا به محمود فکری ۲ مسابقه فرصت داده شده و در صورت نتیجه‌ نگرفتن برکنار می‌شود یا خیر؛ توضیح داد: هیچ اولتیماتومی به فکری نداده ایم و هیچ کجا مطرح نشده که قرار است فکری ۲ بازی یا بیست بازی سرمربی تیم استقلال باشد. محمود فکری انتخاب هیئت مدیره است و از این انتخاب همچنان حمایت می‌کنیم. نتیجه‌گیری تیم فکری بستگی به تلاش کادر فنی، بازیکنان و همچنین تیم مدیریتی دارد و همه تلاش می‌کنیم که اتفاقات خوب رقم خورد. فکری سرمربی ما است و حمایت ما از او ادامه خواهد داشت. همه پیشکسوتان، مدیران ادواری و هواداران و همه کسانی که با باشگاه استقلال در ارتباط هستند اگر با هم برای یک هدف یعنی تعالی استقلال متحد شویم، بی‌تردید بهترین نتایج را می‌گیریم.

می‌توانیم دوباره به صدر جدول برگردیم

سخنگوی باشگاه استقلال ادامه داد:همه افرادی که دوست دارند به استقلال خدمت کنند باید بپذیرند افراد دیگری در حال انجام این کار هستند و کسانی که به دنبال مباحث شخصی نیستند باید کمک کنند که استقلال نتیجه بگیرد. به طور حتم با اتحاد و انسجام‌ بیشتر می‌توانیم دوباره به صدر جدول برگردیم و در آینده نتایج خوبی بگیریم.

از شنیدن بعضی اخبار تعجب می کنم

سخنگوی باشگاه استقلال در مورد اینکه گفته می‌شود او از این سمت برکنار خواهد شد و مددی سخنگوی بعدی این باشگاه می‌شود، گفت: یعنی قرار است من مدیرعامل شوم؟ از شنیدن بعضی  اخبار مثل جدایی یزدانی و یا برنگشتن میلیچ تعجب می‌کنم. یزدانی که در تیم ما ماندنی شد و میلیچ هم برمی‌گردد. مشکلاتی برای تامین منابع مالی به وجود آمده بود که رفع شده و در حال آماده کردن مقدمات بازگشت میلیچ هستیم. در مورد این موضوع عبدیان خیلی زحمت کشیده و باید از او تشکر کنیم.

 صحبتی در مورد جایگزین محمود فکری نداشته ایم

او درباره حضور امیر قلعه نویی در استقلال گفت: بنایی بر تغییر فکری نداشته ایم و صحبتی هم در مورد جایگزینی او مطرح نبوده است. اگر روزی به هر دلیلی به این نتیجه برسیم که باید کادر فنی را تغییر بدهیم می‌توانیم در مورد جایگزین‌های فکری صحبت کنیم بنابراین لیستی نبوده که بخواهد کسی اضافه یا خارج شود. همه کسانی که سوابق درخشانی در لیگ دارند و همچنین پیشکسوت استقلال هستند برای ما عزیز خواهند بود اما صحبتی در مورد جایگزین محمود فکری نداشته ایم.

بنا نیست بازیکنی از ما جدا شود

نظری درباره اینکه باشگاه به دلیل بسته بودن پنجره بازیکن جدیدی جذب نمی کند، گفت: خیر این طور نیست تا امروز تلاش کرده ایم با بازیکنان مدنظر فکری از طریق مددی و عبدیان صحبت کنیم. امیدواریم با کسانی که رایزنی شده به سرانجام برسیم. دغدغه جذب بازیکن داریم و امیدواریم خیلی زود به نتیجه برسیم. بنا نیست بازیکنی از ما جدا شود و تلاش می‌کنیم تمام بازیکنان را حفظ کنیم. از نظر کیفی بهترین تیم لیگ را داریم و تلاش می‌کنیم بعداز چند سال به قهرمانی که خواسته همه هواداران و جایگاه واقعی استقلال است دست پیدا کنیم.

در تلاش هستیم تا فعالیت‌های فرهنگی باشگاه را بهبود ببخشیم

سخنگوی باشگاه استقلال گفت:در این مدت همه در حال تلاش بوده اند و اگر من امروز پشت تریبون ایستاده ام به خاطر تلاش همکاران رسانه‌ای باشگاه است. در کنار این موضوع در تلاش هستیم تا فعالیت‌های فرهنگی باشگاه را بهبود ببخشیم. ممکن است برخی مسائل در گذشته هم وجود داشته باشد، ولی در تلاش هستیم تا نقاط ضعف را کمرنگ و نقاط قوت را پر رنگ کنیم. شاید برخی مواقع شایعات فضای رسانه‌ای حاصل تکثر تریبون‌هایی است که در حوره استقلال فعالیت می‌کنند، اما باید بگویم خوشحالم که از امروز خبر یک دقیقه‌ای در ساعت ۱۶:۴۴ در رسانه رسمی باشگاه منتشر خواهد شد و هواداران اخبار صحیح باشگاه را از این طریق دریافت کنند. در واقع قرار است اخبار به صورت مستقیم در اختیار هواداران قرار بگیرد تا هواداران از صحت و سقم آن‌ها مطلع شوند. از نظر شخصی هم در تلاش هستم از ظرفیت‌های دیگر برای باشگاه استفاده کنم.

از بازیکنان عزیز استقلال بابت مشکلات و ضعف‌هایی که در کار داشتیم عذر‌خواهی می کنیم

او افزود: همه در حال تلاش هستیم تا شرایط باشگاه بهتر شود و جا دارد از بازیکنان عزیز استقلال بابت مشکلات و ضعف‌هایی که در کار داشتیم عذر‌خواهی کنیم. از هواداران باشگاه پُر افتخار استقلال به خاطر کمبود‌ها عذر‌خواهی می‌کنم، اما آن‌ها باید باور کنند مشکلات زیادی وجود دارد که شبانه روز در حال تلاش هستیم. بخش زیادی از مشکلات مالی میراثی است که از قبل برای ما باقی مانده است. در این شرایط کرونا کار ما را سخت کرده  اما ما در تلاش هستیم اوضاع را بهتر کنیم.

ممکن است برخی‌ها بخواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند

سخنگوی باشگاه استقلال با اشاره به صحبت‌هایی که پیرامون برخی تجمعات مطرح می‌شود گفت: امروز مددی در تمرین تیم حاضر شد و اعلام کرد مشکلات در حال حل شدن است. به طور حتم در روز‌های آینده این مشکلات از پیش رو برداشته خواهد شد. هوادار باشگاه استقلال باید هوشیار باشد چون ممکن است برخی‌ها بخواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و خدای ناکرده هواداری که با نیت پاک تیمش را دوست دارد اسیر و بازیچه این دست افراد شوند.