ابراهیم قاسم پور کارشناس فوتبال درباره کیفیت تیم‌های حاضر در لیگ برتر اظهار کرد: کیفیت فنی تیم‌ها خوب نبود. نبود تماشاگران و ترس تیم‌ها از باخت باعث شده تا تاکتیک به گل رسیدن تیم‌ها استفاده از اشتباهات حریف باشد که این عامل باعث کاهش بار فنی لیگ شده است.

او ادامه داد: استعداد شاخصی در نیم فصل ندیدم. تیم‌ها از بازیکنان تاثیر گذار و خلاقی که بتوانند موقعیت ایجاد کنند نسبتا خالی هستند.

پیشکسوت فوتبال درباره مدعیان اصلی قهرمانی لیگ بیستم فوتبال گفت: تیم‌های استقلال، پرسپولیس، سپاهان و تراکتور از شانس‌های اصلی قهرمانی هستند. استقلال با از دست دادن امتیاز در چند بازی آخر شانس قهرمانی نیم فصل اول را از دست داد و پرسپولیس با عملکرد خوبش در هفته‌های پایانی نیم فصل توانست خودش را به صدر جدول برساند.

پیشکسوت فوتبال درباره فرصت ندادن کافی به مربیان جوان گفت: من با فرصت دادن به مربیان جوان موافقم هستم، اما باید این موضوع حساب شده باشد. مربیان جوان باید پله پله از پایه‌های فوتبال شروع کنند.

قاسم پور درباره انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال تصریح کرد: علی کریمی توانایی سرو سامان دادن به وضعیت کنونی فدراسیون فوتبال را دارد. عده‌ای از کریمی انتقاد می‌کنند در حالی که در این سال‌ها مدیران غیر فوتبالی با لابی گری به ریاست فدراسیون فوتبال رسیدند و عملکرد مطلوبی هم نداشتند. البته دوران مدیریت صفایی فراهانی و دادکان فدراسیون عملکرد خوبی داشت.