در خصوص وضعیت  پرسپولیس در آستانه اولین دیدارش در جام حذفی اظهار داشت: سیستمی که پرسپولیس در حال حاضر با آن بازی می‌کند در این تیم جا افتاده است.

به لحاظ کار گروهی و هماهنگی عمومی پرسپولیسی‌ها نسبت به سایر تیم‌ها به خصوص حریف اول‌شان در جام حذفی بهتر هستند و نباید به مشکل بر بخورند مگر اینکه شرایط زمین، آب و هوا یا عوامل غیر ورزشی اثرگذار باشد. به اعتقاد من پرسپولیس از این مرحله از جام حذفی بدون مشکل عبور خواهد کرد.

پیشکسوت پرسپولیس در رابطه با دلایل تداوم موفقیت‌های این تیم در چند سال اخیر عنوان کرد: اظهار نظر در این زمینه آزاد است و هر کسی نظرش را بیان می‌کند؛ مثلا برخی افراد موفقیت‌های پرسپولیس را به علاقمندی وزیر یا سایر موارد منتسب می‌کنند در صورتی که این مسئله اصلاً در زمین فوتبال سندیت ندارد و کسی نمی‌تواند آن را ثابت کند. برای ایجاد حاشیه و بازی کردن با افکار عمومی این حواشی را خلق می‌کنند.

وی افزود: پرسپولیس هنوز در داخل کشور به آن صخره‌هایی که باید، برخورد نکرده است؛ فقط در دور رفت مقابل استقلال یک بازی سخت داشت و مقابل فولاد هم یک بازی بسیار پایاپای را برگزار کردند که از آن هم عبور کردند. کادرفنی تیم، گل محمدی و باقری در ثبات و کسب نتایج تیم نقش دارند و تیم را به لحاظ روانی و فنی خوب کنترل می‌کنند.

ذوالفقارنسب در واکنش به بسته شدن پنجره تیم‌ها به واسطه عدم پرداخت مطالبات بازیکنان خارجی و داخلی بیان کرد: بازیکنان خارجی توسط عوامل داخلی و ایجنت‌های بین‌المللی با اعتبار و ضمانت سفارت کشور مربوطه و ارجاع مدارک از روز اول به فیفا یا AFC خودشان را تضمین می‌کنند. چنانچه قرارداد به پایان برسد یا فسخ شود و حق و حقوقشان را دریافت نکرده باشند با انتقال مدارک به فیفا شکایت می‌کنند و مبلغ کمی را پرداخت می‌کنند و آن‌ها هم کشور مربوطه را برای پرداخت مطالبات آن بازیکن تحت فشار قرار می‌دهند.

وی خاطر نشان کرد: اگر تا زمان مشخص شده مطالبات بازیکن خارجی پرداخت نشود تیم‌ها با جرائم سنگین مثل بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی یا محرومیت مواجه می‌شوند و اینجاست که باشگاه‌ها بلافاصله برای پرداخت اقدام می‌کنند. این روش درستی است که فیفا اعمال می‌کند برای اینکه باشگاه‌ها بر اساس امکانات، توانمندی و بودجه نقدی با بازیکن قرارداد ببندند. امیدوارم این قانون در داخل کشور هم برای بازیکنان ایرانی به وجود بیاید. بازیکنانی هستند که چند سال است مبالغ سنگینی از باشگاه طلب دارند، اما هنوز مطالباتشان پرداخت نشده و دستشان به جایی نمی‌رسد.