شیخ دیاباته  مهاجم  استقلال  پنالتی زن قهاری است او تمامی پنالتی های خود در استقلال را تبدیل به گل کرده است. مهاجم آبی ها سبک خاصی در زدن ضربات پنالتی دارد که از فریب دروزاه بان استفاده می کند. روز گذشته شیخ در جریان بازی تیمش مقابل پیکان در جام حذفی گل نخست را از روی ضربه پنالتی به ثمر رساند. او برخلاف حرکت دروازه بان پیکان توپ خود را تبدیل به گل کرد تا استقلال یک بر صفر پیش بیفتد.

نکته قابل توجه این است که او از پنج پنالتی اخیر خود چهار بار موفق به فریب دروازه بان ها شده و فقط پیام نیازمند دروازه بان سپاهان توانست جهت پنالتی دیاباته را تشخیص بدهد که این یک آمار خوب برای مهاجم استقلال به حساب می آید

فرهاد مجیدی نیز گفت: من آمده‌ام تا استقلال را با پشتوانه شما هواداران بسازم. همه ما باید قدر این پیراهن با ارزش را بدانیم و در این راه همه تلاش خود را بکنیم. حتی اگر در زمین مسابقه شکست بخوریم، اجازه نمی‌دهیم اخلاق، عزت و اعتبار باشگاه بزرگ استقلال خدشه‌دار شود.

وی افزود: از همین تریبون به همه بازیکنان استقلال تاکید می‌کنم که حرمت این پیراهن مقدس را نگه دارند و اصول اخلاقی و شخصیت باشگاه را همواره مد نظر قرار دهند. اگر چیزی جز این رقم بخورد، با کسی تعارف نداریم و با او برخورد خواهیم کرد.

سرمربی استقلال تصریح کرد: هیچ نامی بزرگتر از استقلال نیست. در اینجا، استقلال سالار است و بازیکن سالاری جایی در تیم استقلال ندارد.