بالاخره حرف‌وحدیث‌های چند روزه درباره فرشاد فرجی و پرسپولیس به پایان رسید و این مدافع رسما به جمع سرخپوشان پیوست.

فرجی بعد از دریافت رضایتنامه از باشگاه شهرخودرو روز گذشته در دفتر باشگاه پرسپولیس حاضر شد و قراردادی ۲.۵ساله با این تیم منعقد کرد. او بعد از ترابی و مغانلو سومین خرید سرخپوشان در پنجره زمستانی است و با این خرید، فعالیت پرسپولیس در نقل‌وانتقالات نیم‌فصل رسما به پایان می‌رسد.

شاگرد اسکوچیچ، نکونام و یحیی

فرشاد فرجی متولد قائمشهر است و با حضور او در پرسپولیس جمع مازندرانی‌های این تیم جمع‌تر خواهد شد. فرجی ۲۶ساله از ۲۰سالگی در لیگ‌برتر و لیگ‌یک حضور داشته و سابقه بازی در تیم‌های راه‌آهن تهران، نفت آبادان، سایپا، خونه‌به‌خونه، نساجی و شهرخودرو را دارد. در سال۹۷که تیم خونه‌به‌خونه بابل با هدایت دراگان اسکوچیچ به فینال جام‌حذفی رسید فرجی در این تیم بازی می‌کرد اما در بازی فینال مقابل استقلال غایب بود.

او فصل بعد به نساجی پیوست و در نخستین فصل حضور نساجی در لیگ برتر ۲۶بازی برای این تیم انجام داد. فرجی در اغلب آن بازی‌ها مدافع راست بود اما در ۸مسابقه دفاع وسط بازی کرد که زوج او در دفاع میانی گئورگی گولسیانی بود.

حاصل ۲۶بازی فرجی برای نساجی یک گل و ۴پاس گل بود. او با این کارنامه به تیم شهرخودرو پیوست تا تحت هدایت یحیی گل‌محمدی برای این تیم بازی کند. فرجی فصل گذشته ۲گل برای شهرخودرو زد که یکی از آنها مقابل پرسپولیس بود و باعث شکست یک بر صفر پرسپولیس در مشهد شد.

فرجی در فصل جاری هنوز گلی به ثمر نرسانده است. او طی ۱۷هفته سپری‌شده از لیگ بیستم ۱۱بار در ترکیب اصلی شهرخودرو قرار گرفته و ۲بار هم به‌عنوان بازیکن جانشین به میدان رفته است. مدافع شماره۵شهرخودرو در این ۱۳بازی به‌طور میانگین نمره۶.۷۵را از متریکا گرفته که نمره چندان خوبی نیست و این مدافع را در رتبه چهاردهم بازیکنان تیمش قرار می‌دهد.

 یک نفر آمد، ۲ نفر می‌روند

رسمی شدن قرارداد فرجی باعث اتفاقاتی در خط دفاعی پرسپولیس شد و یکی دو انتقال دیگر را به همراه آورد. فرجی که شهرخودرو برای صدور رضایتنامه‌اش ۳میلیارد تومان درخواست کرده بود شخصا دست‌به‌کار شد و با پرداخت ۲میلیارد تومان توانست از باشگاه مشهدی رضایتنامه بگیرد. بعد از جدایی این بازیکن از شهرخودرو، مشهدی‌ها احسان حسینی را از پرسپولیس به خدمت گرفتند تا یک معاوضه در خط دفاعی ۲ تیم انجام شود.

احسان حسینی ۲۲ساله چند فصلی است که در پرسپولیس حضور دارد اما فرصت بازی پیدا نکرده و در فصل جاری نیز فقط مقابل آلومینیوم اراک که سیدجلال و کنعانی‌زادگان هر دو مصدوم بودند به میدان رفت که تنها باخت پرسپولیس در همان بازی رقم خورد. او حالا به‌طور قرضی به شهرخودرو رفته تا شاید در این تیم فرصت بازی پیدا کند و با کسب تجربه بیشتر به پرسپولیس برگردد.

اما با آمدن فرجی، یکی دیگر از مدافعان پرسپولیس هم به فکر جدایی افتاد. محمد انصاری که با بدشانسی‌های متوالی و ۲ بار مصدومیت رباط صلیبی از ترکیب پرسپولیس دور شده، این روزها برای بازگشت به میادین آماده است. اما یحیی گل‌محمدی در هفته‌های اخیر علاقه‌ای به استفاده از او نشان نداده و با آمدن مدافع جدید انصاری کاملا از بازی در ترکیب پرسپولیس ناامید شده است.

او دیروز به دفتر باشگاه رفت و درخواست جدایی از پرسپولیس را رسما به اطلاع مدیران این باشگاه رساند. سرمربی پرسپولیس بابت این رفتار انصاری به‌شدت از دست او ناراحت شده و معتقد است این بازیکن باید ابتدا با کادر فنی درباره جدایی‌اش صحبت می‌کرد.

انصاری دیروز در تمرین پرسپولیس هم با لباس شخصی حاضر شد و همراه تیم تمرین نکرد. گویا مسئولان پرسپولیس با جدایی انصاری مخالفت کرده‌اند اما او می‌تواند قراردادش را به‌شکل یکطرفه فسخ کند و از این تیم جدا شود.