مدیران باشگاه سایپا طبق مذاکره با ابراهیم شکوری، معاون اجرایی این باشگاه درخواست جذب محمد انصاری و محمد مهدی مهدی‌خانی به شکل قرضی را مطرح کردند که وی تصمیم‌گیری مربوط به این موضوع را در اختیار کادر فنی پرسپولیس قرارداد اما این دو بازیکن با این پیشنهاد مخالفت کردند.

همچنین باشگاه نساجی مازندران که برای نیفتادن و بقا در لیگ برتر تلاش می‌کند به تازگی خواهان خرید مهدی مهدیخانی شده است.

این مهاجم جوان اما رسماً اعلام کرده تمایلی به پیوستن به نساجی مازندران ندارد چون می‌خواهد در پرسپولیس بماند و برای رسیدن به ترکیب اصلی بجنگد. مهدی مهدیخانی که با سروصدای زیادی از واراژدین به پرسپولیس منتقل شد، هنوز نتوانسته نمایش مؤثری در ترکیب پرسپولیس ارائه کند و همچنان در جست‌وجوی فرم ایده‌آل خود در تیم سرخپوش پایتخت است.

در نیم‌فصل اول و پس از اینکه او با فضای تیم هماهنگ شد، کادر فنی به تناوب در نیمه دوم به این بازیکن میدان داد اما هافبک هجومی سابق شهرخودرو هیچ نشانی از پدیده دو سال پیش تیم یحیی گل‌محمدی نشان داد. او در حمله کم‌رمق و در محوطه جریمه بی‌دقت عمل می‌کند تا نتواند نقش یک مهاجم کاذب را برای پرسپولیس ایفا کند.

سرخ‌ها به تکنیک و سرعت این بازیکن دل بسته بودند اما هنوز نشانی از بازیکن مورد نظر در نمایش شماره ۹ دیده نمی‌شود. هرچند مهدیخانی در دیدار برابر مس نوین در جام‌حذفی و در ترکیب اصلی نمایش بهتری ارائه داد. او با ضربه‌ای زیبا در دقیقه ۱۷ بازی دروازه شهدادنژاد را باز کرد ولی شانس با او یار نبود و داور این گل را مردود اعلام کرد.

همچنین مهدیخانی یک دقیقه بعد باز هم صاحب موقعیت شد که این بار ضربه‌اش به تیر دروازه حریف کرمانی برخورد کرد تا همچنان این بازیکن در حسرت گلزنی برای سرخپوشان در یک بازی رسمی باشد. با این وجود قرار است پیراهن شماره ۹ پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا از مهدی مهدیخانی پس گرفته شده و به مهدی ترابی داده شود. مهدیخانی که پیشنهادات سایپا و نساجی مازندران را برای نقل و انتقالات زمستانی رد کرد حالا کار بس دشواری برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی پرسپولیس و حتی بازی در این تیم پیش‌رو خواهد داشت. فراموش نباید کرد در حال حاضر پرسپولیس وینگر و هافبک‌های فوق‌العاده‌ای دارد که به تازگی مهدی ترابی و شهریار مغانلو نیز به آنها اضافه شده‌اند.