مهدی شیری در مورد آخرین وضعیت پرسپولیس در آستانه دیدار با نفت مسجدسلیمان گفت: شرایط ما خوشبختانه خوب است و در این چند روز هم تمرینات منظم و پرنشاطی را پشت سر گذاشتیم تا آماده بازی با نفت مسجدسلیمان شویم. تنها هدف ما گرفتن سه امتیاز این بازی است تا آخرین مسابقه در سال 99 را با برد پشت سر بگذاریم و هواداران را خوشحال کنیم. نفت حریف قابل احترامی است و ما هرگز آنها را دست‌کم نخواهیم گرفت.

وی با اشاره به خریدهای جدید پرسپولیس تصریح کرد: تیم ما با صلاحدید کادر فنی نیاز به تقویت داشت و بازیکنان خوبی هم به پرسپولیس اضافه شدند. آنها قطعاً می‌توانند در جام‌هایی که پیش رو داریم به پرسپولیس کمک کنند و امیدوارم بهترین عملکرد را داشته باشند.

مدافع راست تیم فوتبال پرسپولیس درباره رقابت فشرده این تیم با مدعیانی مثل سپاهان و استقلال و اینکه آیا آنها می‌توانند برای پنجمین فصل پیاپی قهرمانی در لیگ را تجربه کنند، خاطرنشان کرد: صحبت در مورد قهرمانی از حالا خیلی زود است و 13 بازی دیگر تا پایان فصل باقی مانده است. ما فقط به این تمرکز کرده‌ایم که بازی با بازی جلو برویم و نمی‌توان اتفاقات آینده را هم پیش‌بینی کرد. شخصیت بالای پرسپولیس باعث شده که خیلی‌ها تیم ما را مدعی اول بدانند، اما مسئله مهم این است که خودمان چند برابر گذشته تلاش کنیم تا در نهایت پنجمین قهرمانی پیاپی را به هواداران هدیه دهیم. تمرکز ما روی نتایج خودمان است و به این کاری نداریم که رقیبان پرسپولیس در چه شرایطی هستند.

شیری راجع به اینکه پرسپولیس باید در کشور هند بازی‌های گروهی لیگ قهرمانان آسیا را برگزار کند، اظهار داشت:‌ در این مورد خیلی صحبت شده است و من هم قبلاً گفتم که این اتفاق اصلاً خوشایند نیست. ما نایب قهرمان آسیا هستیم و از طرفی فوتبال ایران در آسیا آنقدر اعتبار دارد که میزبان هر تورنمنت مهمی باشیم، اما متأسفانه باید در کشور هند بازی کنیم و چاره‌ای هم وجود ندارد. امیدوارم مسئولان ورزش و فوتبال برای آینده کاری کنند که این مشکلات برای تیم ملی یا باشگاه‌های ما به وجود نیاید.

مدافع پرسپولیس در پایان گفت: مدت‌هاست که هواداران پرسپولیس را در ورزشگاه نمی‌بینیم و دل همه ما برای آنها تنگ شده است. امیدوارم هر چه زودتر بیماری کرونا ریشه‌کن شود تا همه چیز به حالت عادی برگردد و هواداران فوتبال هم در ورزشگاه‌ها حاضر شوند. از هواداران می‌خواهیم به ما انرژی مثبت بدهند، ما به حمایت آنها نیاز داریم.