یحیی گل‌محمدی و افشین قطبی ، دو مربی موفق پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر هستند که با این تیم به قهرمانی رسیده‌اند. آخرین قهرمانی پرسپولیس با گل محمدی بوده و آخرین قهرمانی پرسپولیس قبل از فصول موفق اخیر با افشین قطبی شکل گرفت که با دراماتیک‌ترین حالت ممکن در لیگ هفتم اتفاق افتاد.

قطبی در لیگ هفتم ۳۴ بازی برای پرسپولیس مربیگری کرد و در لیگ هشتم در پایان هفته چهاردهم به صورت ناگهانی این تیم را ترک کرد تا با ۴۸ بازی به کار خود در پرسپولیس خاتمه بخشد. یحیی نیز در پرسپولیس لیگ دوازدهم جانشین مانوئل ژوزه شد و در پایان فصل جمع از این تیم خداحافظی کرد. این سرمربی در فصل پیش جای گابریل کالدرون را گرفت و تا امروز که هدایت این تیم را بر عهده دارد و در مجموع ۴۸ بار روی نیمکت سرخ‌ها نشسته است.

گل‌محمدی در ۴۸ بازی، ۹۶ امتیاز کسب کرده و علی‌رغم اینکه در مقطع اول مربیگری خود در پرسپولیس نتایجش چنگی به دل نزد، میانگین ۲ امتیاز در هر بازی را برای خود به جای گذاشته است. این در حالی است که قطبی در این تعداد بازی ۹ امتیاز کمتر بدست آورد. تیم گل‌محمدی از نظرساختار دفاعی کاملاً بر تیم قطبی برتری دارد و ۲۵ بار دروازه‌اش را بسته نگه داشته که این آمار برای قطبی ۱۵ مرتبه است البته تیم قطبی از نظر هجومی وضعیت بهتری داشت و در ۴۸ بازی ۸۱ گل زده بود که آمار کاملاً بهتری نسبت به پرسپولیس گل‌محمدی دارد که دروازه حریفان را ۵۵ بار باز کرده است.