بعد از درخشش امین قاسمی نژاد در لباس پدیده  در نیم فصل اول لیگ بیستم، برخی از باشگاه‌های لیگ برتری برای تقویت خط حمله خود به دنبال جذب این ستاره گلزن پدیده بودند.

قاسمی نژاد در این میان مذاکرات و دیدارهای را با مدیران استقلال انجام داد و به نظر می‌رسید انتقال او به این تیم نهایی شود. اما در روز آخر نقل و انتقالات ماجرا برای او پیچیده شد و مبلغ رضایتنامه او پرداخت نشد تا این مهاجم نتواند شاگرد فرهاد مجیدی در استقلال شود تا این مهاجم ۳۴ ساله همچنان در لیگ بیستم بازیکن پدیده باشد.

دور جدید تمرینات پدیده در سال ۱۴۰۰ نیز از روز چهارم  فروردین ماه در دو نوبت آغاز شد که قاسمی نژاد در روز اول تمرینات غایب بود و در جلسه بعدی با دستور مهدی رحمتی تنها در کنار زمین دوید و در دور بعدی تمرینات پدیده در سال ۱۴۰۰ با سایر بازیکنان به تمرین مشغول شد.

همین موضوع شائبه ای به وجود آورد که گویا رحمتی بعد از ماجرای انتقال قاسمی‌نژاد به استقلال و حواشی به وجود آمده با این مهاجم غضب کرده و اجازه حضور وی در تمرینات را نخواهد داد.

 پدیده در هفته نوزدهم مسابقات لیگ برتر در ورزشگاه امام رضا در بازی سخت و حساس باید پذیرای پرسپولیس باشد و برخلاف خبرهای منتشر شده مهدی رحمتی روی مهاجم گلزن خود حساب ویژه‌ای در این بازی باز کرده و قاسمی نژاد سورپرایز ویژه رحمتی در این بازی برابر شاگردان یحیی گل محمدی خواهد بود