وحید امیری علیرغم اینکه کمی دیر به فوتبال ایران معرفی شد اما توانست به جایگاه ایده آلی که یک فوتبالیست آرزوی آن را دارد رسیده و در اوج پختگی، پیراهن تیم ملی را در جام جهانی به تن کند.

بعد از درخشش در نفت و حضور در پرسپولیس بود که همه وحید امیری را شناخته و از حضورش در تیم ملی استقبال کردند. امیری که به یکی از مهره های قابل اعتماد کی روش تبدیل شده بود، لحظات خاطرانگیزی را در جام جهانی 2018 برای خود رقم زد که به لژیونر شدن نیز انجامید.

بعد از یک فصل حضور در ترابزون اسپور ترکیه، وحید امیری به پرسپولیس بازگشت. او فصل گذشته یکی از موثرترین چهره های تیم یحیی گل محمدی بود اما اوج کارش در فصل جاری و زمانی بود که پرسپولیس پس از محرومیت عجیب عیثی آل کثیر نیاز به یک تمام کننده فوری داشت. او در آن برهه طی چهار بازی دو گل زد و دو پاس گل داد.

گلزنی مقابل استقلال در دیدار معوقه هفته هشتم که اگر گل دقایق پایانی قایدی نبود به گلی سه امتیازی برای سرخ پوشان تبدیل می شد، شروع کار امیری در آن برهه بود. او که در دربی به عنوان مهاجم به کار گرفته شده بود، در بازی بعدی مقابل فولاد در نقش بازیساز ظاهر شده و در دقیقه 77 پاس گل سه امتیازی را به احمد نوراللهی داد. دو هفته بعد و در بازی با ماشین سازی، امیری برای پیروزی تیمش همه کار کرد؛ او یک گل در نیمه اول زد و در حالی که بازی با نتیجه مساوی رو به پایان بود، در سومین دقیقه از وقت های اضافه این بار در نقش گل ساز با یک سانتر بی نقص زمینه ساز گل دوم و پیروزی بخش تیمش شد.

تداوم این روند خوب باعث شد تا امیری جزو بهترین مهاجمان نیم فصل اول لقب گرفته و در نظرسنجی ورزش سه نیز از سوی کاربران به عنوان بهترین مهاجم دور رفت انتخاب شود. دراگان اسکوچیچ نیز در چنین شرایطی برای دعوت از امیری درنگ نکرد و شاهد حضور این بازیکن در اولین اردوی تیم ملی در سال 1400 بودیم.

اسکوچیچ در بازی دوستانه روز گذشته مقابل سوریه وحید امیری را در ترکیب اصلی تیمش قرار داد. امیری در این دیدار 86 دقیقه بازی کرده و در دقایق پایانی جای خود را به امید نورافکن داد. با توجه به عملکرد امیری در پرسپولیس و ریتم کم نوسان او در بازی های ملی به نظر می رسد که اسکوچیچ روی این بازیکن در بازی های حساس پیش رو حساب ویژه ای باز کرده است.

امیری که در هفته های دشوار پرسپولیس در نیم فصل اول در نقش یک ناجی ظاهر شده و کلاس بالای فوتبال خود را با گل ها و پاس گل های سرنوشت سازش به نمایش گذاشت، می تواند همین نقش را در تیم ملی نیز ایفا کرده و یکی از بازیگران اتفاق شیرینی باشد که همه فوتبالدوستان ایرانی در انتظار رخ دادن آن هستند؛ در صورت رخ دادن چنین اتفاقی، وحید امیری نیز که هم اینک 33 سال دارد، این شانس را خواهد داشت که دومین جام جهانی خود را پیش از خداحافظی از مستطیل سبز تجربه کند.