تیم‌های استقلال و پیکان عصر شنبه در چارچوب دیدارهای هفته نوزدهم لیگ برتر به مصاف یکدیگر رفتند و به تساوی بدون گل رضایت دادند. در دقیقه 27 این مسابقه رضا جبیره مهاجم خودروسازان در محوطه جریمه پیکان سرنگون شد، اما رضا کرمانشاهی داور مسابقه اعتقادی به پنالتی نداشت و رأی به ادامه بازی داد.

این صحنه با اعتراض بازیکنان و کادر فنی پیکان در جریان مسابقه همراه شد؛ هرچند تأثیری در تصمیم داور نداشت. از این رو بعد از سوت پایان بازی برخی کارشناسان داوری نیز به اظهارنظر درباره صحنه مشکوک پیش آمده در دقیقه 27 پرداختند.

حالا مجموعه باشگاه پیکان با اتکا به نظر برخی کارشناسان داوری از جمله نوید مظفری اعتقاد دارند که داور بازی باید در این صحنه خطای پنالتی مسعود ریگی هافبک استقلال را روی جبیره داخل محوطه جریمه اعلام می‌کرد و حق‌شان در این صحنه خورده شده است. اعتقاد آنها بر این است که ریگی در محوطه جریمه دست مهاجم سفیدپوش را گرفته و به او اجازه حرکت نداده است.

اعضای تیم پیکان بعد از دیدار جام حذفی مقابل استقلال هم اعتراضات شدیدی به داوری مسابقه داشتند و حالا بعد از بازی لیگ برتری‌شان برابر آبی‌پوشان پایتخت هم معتقدند یک پنالتی به سودشان گرفته نشده است.

شکایت پیکان به خاطر پنالتی مقابل استقلال

باید منتظر ماند و دید نظر کارشناسان داوری درباره صحنه مشکوک دیدار استقلال و پیکان چیست.