باشگاه استقلال در دور رفت رقایت های لیگ برتر به سازمان لیگ بابت برگزاری هرچه سریع تر بازی های معوقه پرسپولیس اعتراض کرد و تاکید داشت تیم فوتبال پرسپولیس باید ابتدا مسابقه عقب افتاده اش مقابل سپاهان را برگزار کرده و بعد از برگزاری بازی های معوقه اش در دربی حضور پیدا کند. اعتراضی که نتیجه داد و سازمان لیگ با تغییر زمان دربی شرایطی را فراهم آورد تا پرسپولیس پس از برگزاری بازی های معوقه اش تا قبل از هفته هشتم، مقابل استقلال به میدان برود.

حال این اتفاق در دور برگشت مسابقات به صورت معکوس رخ داده و این تیم استقلال است که یک بازی عقب افتاده مقابل نفت آبادان را باید پیش از دربی برگزار کند. همین موضوع نیز باعث اعتراض گسترده هواداران پرسپولیس در فضای مجازی شده است. هواداران پرسپولیس در فضای مجازی از جعفر سمیعی و ابراهیم شکوری خواسته اند اعتراض خود را نسبت به برنامه ریزی سازمان لیگ اعلام کنند.

بر همین اساس پیگیری ها حاکی از آن است با توجه به فشار افکار عمومی و اعتراض گسترده هواداران، باشگاه پرسپولیس قرار است طی چند روز آینده با درخواستی رسمی از سازمان لیگ بخواهد هر دو تیم با تعداد بازی های یکسان و برابر در دربی حضور پیدا کرده و استقلال قبل از حضور در دربی دیدار معوقه اش مقابل نفت آبادان را برگزار کند.

بازی استقلال و نفت آبادان که باید طبق برنامه ۱۹ فروردین در آبادان برگزار می شد، در پی درخواست رسمی باشگاه استقلال از ستاد مبارزه با کرونا، به تعویق افتاد.

اگر سازمان لیگ به این اعتراض پرسپولیس ترتیب اثر بدهد، قطعا زمان برگزاری دربی نیم فصل دوم تغییر می کند. چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت برای برگزاری این دیدار در نظر گرفته شده است.