خبر سند خوردن سه‌دانگ ساختمان باشگاه پرسپولیس به نام شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) خبر اول همه رسانه‌ها شد. اگرچه هنوز سندی به نام شستا صادر نشده‌ اما همه می‌دانند که این خطر از رگ گردن به فدراسیون فوتبال نزدیک‌تر است.

ماجرای ساختمان پرسپولیس
زمانی که محمد دادکان یعنی رئیس فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت ساختمانی برای دو باشگاه پرسپولیس و استقلال بخرد تا این دو باشگاه از بی‌سامانی و بلاتکلیفی خارج شوند، مشاوران به رئیس مشورت دادند که به دلیل طلبکاران بی‌شمار، امکان مصادره ساختمان توسط طلبکاران وجود دارد و بهتر است سند این دو باشگاه در مالکیت فدراسیون باقی بماند. همین مشورت موجب شد در زمان اختلاف مالی فدراسیون فوتبال با شستا، سند دو باشگاه به عنوان دارایی فدراسیون محاسبه و علاوه بر سند فدراسیون، سه‌دانگ از باشگاه پرسپولیس هم به معرض فروش گذاشته شود تا مجموعه بدهی‌های فدراسیون به شستا تسویه شود. 

قرارداد زشت 
یک قرارداد زشت، همه دارایی‌هایی فوتبال ایران را به باد داد. استخدام مارک ویلموتس به هیچ عنوان در پی تحقیق و مطالعه حساب شده، نبود. یک مربی بی‌کیفیت جایزه‌بگیر به نام ویلموتس را آوردند تا ۶ امتیاز حیاتی فوتبال ایران در راه مقدماتی جام جهانی‌ به باد برود. علاوه بر این، ده‌ها میلیارد از ثروت ایران برای این مربی بی‌ارزش فنا شد و حالا همه نگران ۳۰۰ میلیارد تومانی هستند که اگر فیفا به نفع ویلموتس رأی دهد، باید به عنوان غرامت قرارداد مرد بلژیکی بپردازیم. 

زورتان به مقصر نمی‌رسد؟
مقصر این قرارداد و این ماجراها و مدیریت نادرست فدراسیون فوتبال کاملاً مشخص است. رئیسی بود که دبیرکلی داشت و همه امور را به او محول کرده بود و هیئت رئیسه‌ای که در همه امور با او هماهنگ بودند و همین‌طور وزیری که هرچه رئیس فدراسیون می‌گفت، موافقت می‌کرد. زورتان به مقصر اول تا دهم این پرونده نمی‌رسد که پول اشتباهات‌شان را از حساب پر و پیمان آنها بگیرید؟ زورتان اگر به آنها نمی‌رسد، چرا اجازه می‌دهید ویرانه فوتبال ما ویران‌تر و ساختمان‌های فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس مصادره شود؟ 

واقعاً به دنبال احقاق حق هستید؟ یقه مقصران و مسببان این افتضاح را بگیرید که فوتبال ما را به نابودی کشاندند. اگر زورتان به آنها نمی‌رسد، لطفاً اجازه ندهید فضای فوتبال از این هم متشنج‌تر و بحرانی‌تر شود. تیم ملی چند هفته دیگر باید با حکم ظالمانه کنفدراسیون فوتبال آسیا به بحرین برود تا دیدارهای دور برگشت مرحله اول مقدماتی جام جهانی‌ (که میزبانش بودیم) را برگزار کند. اگر نمی‌توانید به تیم ملی کمک کنید که حال مردم با موفقیتش خوب شود، حال فوتبال را از این خراب‌تر نکنید.