مهدی مناجاتی در خصوص عملکرد تیم فوتبال  پرسپولیس  در دیدار با با پدیده اظهار داشت: پرسپولیس بازی خوبی ارائه داد و موقعیت‌های گلزنی زیادی ایجاد کرد که متاسفانه با اشتباه بازیکنان از دست رفت. پرسپولیس به جز بازی با گل گهر سایر مسابقات را با اختلاف یک گل برده و موقعیت‌ها را به راحتی از دست داده است.

وی با اشاره به اینکه عدم گلزنی در پرسپولیس مدت‌هاست ادامه دارد عنوان کرد: عمده مشکل این تیم مربوط به شرایط روحی و روانی بازیکنان است. اگر دروازه خالی هم باشد با وجود شرایط نامناسب روحی باز هم بازیکنان نمی‌توانند گل بزنند. از طرفی پرسپولیس در ضربات ایستگاهی آسیب‌پذیر است که این مشکل از قبل نیز وجود داشته، اما امیداوارم تا بازی‌های آسیایی تیم در شرایط بهتری قرار گیرد.

مربی فوتبال کشورمان در خصوص شانس قهرمانی سرخ‌پوشان در لیگ برتر تصریح کرد: پرسپولیس بی شک شانس اول قهرمانی است، البته سپاهان نیز شرایط خوبی دارد، اما برخی مدعیان مثل تراکتور و استقلال با وجود تلاش‌های زیادی که کردند، اندکی فاصله گرفتند.

مناجاتی در رابطه با عملکرد یحیی گل‌محمدی در لیگ بیستم گفت: در نیم فصل اول یکسری حاشیه‌هایی ایجاد و پرسپولیس با کسب چند تساوی سر همین قضیه دچار مشکل شد، اما بعد از آن گل‌محمدی روند رو به جلویی پیش گرفت.

وی درباره عملکرد تیم ملی ایران در دیدار با سوریه عنوان کرد: بازی تدارکاتی سوریه را با دیدار‌های بحرین و عراق نمی‌توان مقایسه کرد و از این بازی نمی‌توان نتیجه خاصی گرفت. بازی‌های مقدماتی جام جهانی در زمین بحرین صورت می‌گیرد که اگر اینطور نبود به عنوان تیم دوم با یک مساوی می‌توانستیم صعود کنیم.

مناجاتی در خصوص شانس صعود ایران به جام جهانی خاطرنشان کرد: در مقدماتی جام‌جهانی با تیم‌هایی بازی داریم که همیشه آن‌ها را برده‌ایم. شانس ایران برای صعود به جام جهانی بیشتر از سایر کشور‌هاست به شرط اینکه همه دست به دست هم دهیم تا در این مدت تمرکز تیم را بالا برده و فرم مطلوب خود را بدست آورد.