پایان رافت با اشاره به شرایط فعلی تیم فوتبال پرسپولیس اظهار داشت: پرسپولیس در ابتدای فصل نوسان های زیادی داشت اما رفته رفته این موضوع به حداقل رسید. با اضافه شدن نفرات جدید در فصل نقل و انتقالات زمستانی برخی کمبودهای تیم نیز برطرف شد تا در حال حاضر پرسپولیس با شرایط خوبی با حریفان داخلی اش به مبارزه بپردازد.

مهاجم اسبق پرسپولیس در آستانه آغاز فصل جدید رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا درخصوص وضعیت سرخ‌پوشان تصریح کرد: پیروزی اخیر تیم برابر نساجی اتفاق خوبی بود تا پرسپولیس با روحیه خوبی برای سفر به هند آماده شود. تیم در هفته های اخیر آماده و سرحال نشان داده و این موضوع همه را امیدوار می کند که پرسپولیس بتواند در این فصل شروع خوب و قدرتمندی را در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد.

وی افزود: در ۲ بازی اخیر پرسپولیس برابر پدیده و نساجی قدرت خوبی را از خط حمله پرسپولیس شاهد بودیم که بالای ۱۵ فرصت گل بالای ۸۰ درصد را خلق کردند که این موضوع می تواند پوئن مثبتی برای تیم باشد. البته مهاجمان باید با بالا بردن تمرکز و دقت خود از این فرصت ها به نحو بهتری استفاده برده و در بازی های بعد تعداد گل های زده را افزایش دهند.

پایان رافت اظهار داشت: در خط میانی و خط دفاعی هم شرایط خوب و ایده آلی بر پرسپولیس حاکم است و مجموعا باید بگویم بچه ها در بهترین شرایط فنی و روحی خود را برای لیگ قهرمانان آسیا آماده می کنند و کادرفنی با دست پر و بدون محدودیت نفری می تواند بهترین ترکیب را برای این بازی ها به میدان بفرستد.

رافت درمورد بازی اول پرسپولیس در لیگ قهرمانان برابر الوحده گفت: بازی اول در هر تورنمنتی سخت است و بازی پرسپولیس در مقابل الوحده نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی افزود: پرسپولیس با توجه به بازی خارج از ایران باید خود را با شرایط آب و هوایی و تغییر ساعت کشور میزبانش وفق دهد و اینکه پرسپولیس چند روز زودتر از بازی ها به هند می رود می تواند این موضوع را حل کند. با این وجود بازی اول برای همه تیم ها از جمله پرسپولیس سخت است ولی باید به این موضوع اشاره کنم سطح فوتبال ایران و امارات با هم قابل مقایسه نیست. پرسپولیس تیمی یکدست و هماهنگ است که به عنوان یکی از دو فینالیست فصل قبل پای به این رقابت ها می گذارد و باید بازی اول را با اقتدار پشت سر بگذارد تا از تیم ها و مدعیان دیگر زهر چشم بگیرد.

پیشکسوت پرسپولیس بیان داشت: به نظر من در عین حال که پرسپولیس با قرعه نسبتا خوب و ساده تری در مقایسه با دیگر نماینده های ایران در لیگ قهرمانان آسیا روبرو شده، اقتدار پرسپولیس به این تیم کمک می کند تا حریفانش را در مرحله اول بدون مشکل از پیش روی بردارد. البته این بدان معنا نیست که بخواهیم حریفان را دست کم بگیریم.

رافت تاکید کرد: همدلی و رفاقت و حضور ستاره هایی با تجربه، برگ برنده پرسپولیس در این تورنمنت محسوب می شود و تیم یحیی با تکیه بر این فاکتورها در کنار توان فنی بالای بازیکنان و کادر فنی باهوشی که در اختیار دارد می تواند امسال هم تا فینال نماینده شایسته ای برای فوتبال ما در آسیا باشد.

مهاجم اسبق پرسپولیس درخصوص شرایط خط حمله تیم گفت: با حضور مغانلو، آل کثیر ، امیری و عبدی پرسپولیس خط حمله کاملی دارد و این ترکیب پرمهره مرا به یاد سال های قبل پرسپولیس می اندازد، سال هایی در دوره مربیگری علی پروین پرسپولیس صاحب ۴-۵ مهاجم خوب بود. با توجه به فاکتورهای خوب و متنوعی که در فوتبال مهاجمان حال حاضر پرسپولیس دیده می شود زوج های موفقی را می توان از این نفرات تشکیل داد. به نظرم و شاید با توجه به شرایط بازی ها استفاده از زوج وحید امیری و شهریار مغانلو در ترکیب اصلی پرسپولیس بهترین انتخاب برای گل محمدی باشد.