پرسپولیس و الوحده امارات در اولین بازی لیگ قهرمانان آسیا 2021 در هند به مصاف هم می روند.

به گزارش افکارنیوز، بازیکنان پرسپولیس زیر نظر یحیی گل محمدی در فصل پیش رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا توانستند به فینال راه یابند اما متاسفانه به عنوان قهرمانی دست نیافتند و حالا دوباره تلاش دارند تا بتوانند بار دیگر با قدرت قهرمان لیگ قهرمانان آسیا 2021 شوند.

تاریخچه بازی های پرسپولیس مقابل تیمهای اماراتی

بازی پرسپولیس و الوحده امارات هجدهمین تقابل سرخپوشان با یک تیم اماراتی است. تاریخچه بازی های پرسپولیس مقابل تیمهای اماراتی نشان می دهد که سرخپوشان ۱۱ برد، چهار تساوی و تنها ۲ شکست را تجربه کرده اند.

ساعت بازی پرسپولیس و الوحده امارات

طبق آمار در این بازی ها ۴۰ گل زده و ۲۰ گل خورده و همچنین میانگین ۶۴ درصد پیروزی که گواه بر نکته‌ای است که به آن اشاره شد.

الوحده امارات نیز برای سومین بار در لیگ قهرمانان آسیا با پرسپولیس همگروه است و قبل از این نیز در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۷ این اتفاق رخ داده بود که نماینده امارات در هر ۲ دوره حذف و پرسپولیس نیز در سال ۲۰۱۷ موفق به صعود شد.

تاریخچه نتایج پرسپولیس و الوحده امارات

در 4 تقابل پرسپولیس و الوحده امارات ۲ برد برای سرخپوشان ایرانی و یک پیروزی برای تیم اماراتی و یک تساوی به بار نشسته است. پرسپولیس هشت گل زده و الوحده هفت گل. ابتدا به سراغ ۲ دیدار سال ۲۰۱۱ می‌رویم. دیدار رفت در ورزشگاه آزادی با نتیجه مساوی یک بر یک تمام شد.

تاریخچه بازی های پرسپولیس

حسین بادامکی برای پرسپولیس و حمدان المالکی برای الوحده موفق به گلزنی شدند. در بازی برگشت اما گل‌های سعید الحرشی و سالم صالح، پیروزی ۲ بر صفر را برای الوحده به ارمغان آوردند. با این وجود الوحده و پرسپولیس با قرار گرفتن در رده‌های سوم و چهارم از صعود به دور بعدی بازماندند.

۶ سال بعد بار دیگر این ۲ تیم در یک گروه قرار گرفتند. با این تفاوت که پرسپولیس با سرمربیگری برانکو ایوانکوویچ اوج گرفته بود. دیدار رفت در امارات با برتری دراماتیک و سه بر ۲ سرخپوشان تهرانی به اتمام رسید.  اسماعیل مطر و خورخه والدیویا برای تیم اماراتی گلزنی کردند و در سوی مقابل وحید امیری به همراه مهدی طارمی(۲) برای پرسپولیس موفق به گلزنی شدند.

دیدار برگشت در ورزشگاه آزادی نیز پرگل بود و این بار تیم پایتخت‌نشین با نتیجه ۴ بر ۲، حریفش را بدرقه کرد. سروش رفیعی و مهدی طارمی(۳ بار) برای پرسپولیس گل زدند و برای تیم میهمان هم احمد الاکبری و سباستین تاگلیابو گلزنی کردند. در آن گروه پرسپولیس صدرنشین شد و الوحده در قعر جدول جای گرفت. مهدی طارمی به تنهایی زننده پنج گل از هشت گل پرسپولیس به الوحده بوده و وحید امیری هم تنها گلزن پرسپولیس به الوحده است که هنوز برای سرخپوشان بازی می‌کند.

در طرف مقابل هم اسماعیل مطر ۳۸ ساله همچنان برای الوحده بازی می‌کند که در مقابل پرسپولیس در این بازی غایب است.

ساعت بازی پرسپولیس و الوحده امارات

پرسپولیس و الوحده امارات از ساعت 19 به وقت ایران در روز چهارشنبه 25 فروردین به مصاف یکدیگر می روند.

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل الوحده امارات

سرخپوشان به جز فرشاد فرجی و سعید آقایی که به علت ابتلا به کرونا به هند نرفتند بقیه بازیکنان را در اختیار دارند.

ترکیب پرسپولیس مقابل الوحده امارات

ترکیب پرسپولیس در مقابل الوحده امارات احتمالا به شرح ذیل است؛

حامد لک، سیدجلال حسینی، محمدحسین کنعانی زادگان، سیامک نعمتی، میلاد سرلک، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، وحید امیری، شهریار مغانلو و عیسی آل کثیر