بهتاش فریبا در مورد شرایط استقلال برای شروع لیگ قهرمانان آسیا گفت: گفته می‌شود الاهلی ضعیف است و ۶ بازی را نبرده و نمی‌تواند برابر استقلال دوام بیاورد. اینها داستان‌هایی است که می‌تواند برای استقلال دردسرساز شود. بازیهای آسیایی همیشه سختی‌های خودش را دارد و نمی‌توان هر حریفی را آسان دانست.

بهتاش فریبا در ادامه گفت: استقلال از لحاظ روحی و روانی در شرایط خوبی قرار دارد و با توجه به زمانی که برای تمرینات داشته به طور حتم توانسته از لحاظ تاکتیکی و آمادگی بدنی به شرایط مطلوب برسد.

مربی سابق استقلال تاکید کرد: همیشه بازی اول، سختی‌های خاص خودش را دارد. استقلال در گروه سختی قرار دارد اما این مشکل هم عیب دارد و هم حُسن. حسن آن این است که اگر پیروز از میدان خارج شوی شرایط برای بازی‌های بعد راحت تر خواهد بود اما اگر نتیجه مطلوب را به دست نیاوری دچار حاشیه و بحران خواهی شد. بنابراین اعتقاد دارم استقلال باید گام اول را محکم بردارد تا بتواند در ادامه راه هم موفق باشد.

بهتاش فریبا در مورد خارج کردن دانشگر از لیست بازیکنان استقلال برای لیگ قهرمانان افزود: دانشگر یک بازیکن تعصب و جنگنده است. او چندین بار برای استقلال گل‌های سه امتیازی زده و همیشه به تیم تعصب داشته اما در تمام دنیا نظم و انضباط حرف اول را می‌زند. اگر قرار باشد بی نظمی بوجود بیاید حفظ کردن تیم مشکل خواهد شد.

وی گفت: با حرکت کادر فنی و خصوصاً فرهاد مجیدی در این خصوص موافقم و اعتقاد دارم کار او پسندیده بوده است. دانشگر هم باید تصمیم بگیرد که فقط تمرکزش بر روی تمرین و بازی خوب باشد. از حاشیه‌ها خود را دوری کند. درست است که قرارداد دانشگر آنقدر زیاد است که بازی نکردنش ضرر مالی برای تیم دارد ولی بی نظمی باعث می‌شود تا یک تیم به هم بریز. بنابراین، این کار مجیدی باعث شده تا هم نظم و انضباط به تیم بازگردد و هم حساب کار دست همه بیاید که دنبال بی انضباطی نباشند.

مربی سابق استقلال در خصوص سه تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان گفت: آرزو می‌کنم هر ۴ تیم ایرانی به مرحله بالاتر صعود کنند. وقتی تیم‌های ما در آسیا شناخته شده هستند برای آنها شخصیت دیگری قائل می‌شوند. فوتبال ایران سه قهرمانی در آسیا دارد که دو قهرمانی برای استقلال و یک قهرمانی برای پاس تهران بوده است.

بهتاش فریبا در پایان گفت: آرزو می‌کنم که این بار هم شاهد قهرمانی استقلال در لیگ قهرمانان باشیم. اگر چه جدال نابرابری بین تیم‌های عربی و ایرانی وجود دارد و آنها به لحاظ مالی بازیکنانی به خدمت می‌گیرند که هر کدامشان معادل هزینه یکی از باشگاههای ما هستند اما غیرت و تعصب ایرانی بارها باعث شده تا تیم‌های ما موفق شوند.