تیم فوتبال پورتو در حالی شب گذشته (سه‌شنبه) در دور برگشت از مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه یک بر صفر بر چلسی غلبه کرد که گل استثایی ۳+۹۰ مهدی طارمی به تنهایی برای صعود کافی نبود و این تیم پرتغالی در نهایت با نتیجه ۲ بر یک در مجموع دو دیدار رفت و برگشت شکست خورد و با این رقابت‌ها وداع کرد.

رسانه‌های پرتغالی اما واکنش‌های جالبی به گل آکروباتیک مهدی طارمی داشتند. روزنامه «رکورد» روی جلد خود از واژه «گلی شگفت‌انگیز» برای توصیف گل مهاجم ایرانی پورتو یاد کرده است. روزنامه «آبولا» نیز از گل مهاجم تیم ملی کشورمان با عنوان «گلی حماسی» یاد کرد، این در حالی است که روزنامه «اُ ژوگو» هم گل طارمی را به «یک کار هنری» تشبیه کرد. شبکه تلویزیونی «ایلِوِن اسپورتس» هم در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی در تمجید از این گل استثنایی نوشت «واژه‌ها در توصیف این گل قاصر هستند».

روزنامه‌نگار «رکورد» هم در حساب کاربری رسمی‌اش در شبکه اجتماعی نوشت: «این گل کاندیدای زیباترین گل این فصل مسابقات لیگ قهرمانان اروپاست».

روزنامه‌نگاران پرتغالی حذف پورتو از لیگ قهرمانان را «با افتخار و با کلاس» توصیف کردند و فقط از اینکه گل طارمی برای صعود ناکافی بود، تأسف خوردند.

روزنامه «اُ ژوگو» همچنین روی جلد شماره امروز خود نوشت:« گل طارمی باید دو گل به حساب می‌آمد»، این در حالی است که روزنامه «آبولا» هم نوشت: «خداحافظی بزرگ».

روزنامه «رکورد» هم با اشاره به گلزنی طارمی و وداع پورتو از لیگ قهرمانان نوشت: «خداحافظی با کلاس».