فرزاد آشوبی هافبک سابق تیم پرسپولیس که با این تیم قهرمانی لیگ برتر را تجربه کرد به عملکرد پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا 2021 پرداخت و گفت: به نظر من پرسپولیس هرچه که از مسابقات جلوتر آمده، شرایط بهتری به لحاظ تاکتیکی پیدا کرد. پرسپولیس انقدر باکیفیت هست که ما را برای ادامه مسیر امیدوار کند.

مربی سابق پارس جنوبی در مورد بازگشت پرسپولیس در نیمه بازی با الریان گفت: نتایج، تابعی از اتفاقاتی است که در درون زمین به وقوع می‌پیوندد. بعد از گل جای هیچ نگرانی نبود چون پرسپولیس حتی در نیمه اول هم نسبت به حریف برتری داشت. پرسپولیس به خوبی نشان داد که کیفیت روحی خوبی دارد.

او راجع برتری فیزیکی پرسپولیس نسبت به دیگر تیم ها گفت: این شرایط فیزیکی نه فقط برای پرسپولیس، بلکه برای سایر تیم های ایرانی هم صادق است. این را در نبرد با رقبا هم می‌بینم و شاید دلیلش این باشد که لیگ ما به خوبی پیگیری شده و وقفه‌های طولانی در آن نبوده است.

وی درباره رویایی قرمزها برای شش برد متوالی در آسیا اظهار داشت: باید واقع بین باشیم. پرسپولیس حتما می‌تواند شش بازی را شکست دهد اما شرایط فوتبالی متفاوت است. بعد از دو سه بازی تیم ها شناخت بهتری نسبت به یکدیگر پیدا خواهند کرد.

واکنش به ناکامی عیسی آل کثیر در گلزنی دوباره در پرسپولیس

فرزاد آشوبی در خصوص ناکامی عیسی آل کثیر و مهدی عبدی در گلزنی گفت: من موافق این بحث نیستم که مهاجمان پرسپولیس عملکرد مطلوبی نداشتند. پرسپولیس تغییرات زیادی داشته و عیسی آل‌کثیر بعد از یک دوره طولانی به ترکیب آمده و مغانلو هم یک بازیکن جوان است، همینطور مهدی ترابی. جای نگرانی نیست.

پیشکسوت سرخ‌ها به سبک بازی فری فرم در پرسپولیس و جابجایی های پرتعداد در طول بازی اشاره کرد و توضیح داد: وقتی شما بازیکنانی دارید که قابلیت‎‌های بالایی دارند و کادری که به خوبی می‌تواند جابجایی را در ذهن بازیکنان جا بیاندازد، خیلی نمی‌تواند موضوع عجیبی قلمداد شود. من معتقدم استفاده از امید عالیشاه در کنار شهریار مغانلو در مقابل الوحده استراتژی مناسبی نبود اما در بازی دوم با راهکارهایی که کادرفنی به او داد، عالیشاه در بازی دوم توانست عملکرد خوبی را ارائه کند.

آشوبی در پاسخ به سوالی در مورد احتمال قهرمانی پرسپولیس عنوان کرد: پرسپولیس کیفیت این را دارد که قهرمان آسیا شود اما ما نمی‌توانیم رقبای بعدی را نادیده بگیریم. در مراحل بعدی این رقابت بیشتر هم خواهد شد و همه چیز برمی‌گردد به شرایط جسمی و ذهنی. 

هافبک سابق قرمزها به دیگر مدعیان فوتبال آسیا هم اشاره کرد و اظهار داشت: در حدی که توانستم نگاه کنم، امسال تیم‌های ما شانس خوبی برای موفقیت دارند. در غرب آسیا من تیمی را ندیدم که برای تیم های ایرانی مشکل ساز شود. مثلا پاختاکور خیلی خوب فوتبال بازی می‌کند اما به هر حال مشکلات زیادی در دفاع دارد. الهلال همیشه جزو تیم‌های مدعی است اما تا اینجای کار برتری بزرگ و ملموسی را نشان نداده و السد هم به همین شکل.

او درباره غیبت یک هافبک بازیساز در تیم پرسپولیس و حملات پرتعداد سرخ‌ها با این وجود گفت: نبود یک بازیکن بازیساز مثل بشار رسن در تیم پرسپولیس حس می‌شود اما در همین بازی با الریان فرار بازیکنانی چون امید عالیشاه به نیم‌فضاها تاثیر خودش را گذاشت و پرسپولیس توانست به نتیجه موردنظر برسد. مهدی ترابی و احسان پهلوان هم علاقه زیادی دارند که به این فضاها بروند. بدون تردید این رشد و بلوغ تاکتیکی را باید مربوط به کادرفنی پرسپولیس دانست.