اردوی تیم ملی والیبال زیر نظر ولادیمیر آلکنو ، سرمربی روسی در حال پیگیری‌ است. علی شفیعی مدافع وسط حاضر در اردوهای ملی با تاکید بر قرنطینه بودن تمرینات، شرایط را خوب توصیف کرد و گفت: خدا را شکر شرایط اسکان و کمپ تمرینی بسیار خوب است. افروزی پزشک و آقای خوش‌خبر سرپرست تیم ملی به خاطر کرونا بیش از سال‌های گذشته برای ما زحمات می‌کشند. درخصوص شرایط تمرینی اردو هم باید بگویم در سال‌های گذشته به جز تیم ملی بزرگسالان چند تیم دیگر هم در سالن فدراسیون تمرین می‌کردند اما در حال حاضر تمرینات‌مان قرنطینه است و فقط تیم ملی بزرگسالان مشغول تمرین است. از صورت خسته من هم کاملا مشخص است که تمرینات پرفشار دنبال می‌شود و کیفیت آن بالاست.

* حضور آلکنو انگیزه‌ها را بیشتر کرد

او در پاسخ به این که آیا کیفیت تمرینات قبل و بعد از حضور آلکنو دستخوش تغییر شده، خاطرنشان کرد: تمرینات از همان ابتدا زیر نظر آلکنو آغاز شد و در نبود آلکنو، آقای محمدرضا تندروان مربی تیم ملی کارهای مربوطه را انجام می‌داد. بعد از حضور آلکنو، انگیزه بازیکنان بیشتر شد تا بتوانند خود را به سرمربی تیم ملی نشان دهند. وگرنه تمرینات تیم ملی از همان ابتدا پرفشار شروع شد و در همان مسیری که آلکنو دوست داشت، پیش‌ می‌رفت.

* به آینده تیم ملی خوش‌بین هستم

شفیعی گفت: در سال المپیک هستیم و آرزوی هر بازیکنی است که در المپیک بازی کند. از طرفی ما سال گذشته بازی ملی نداشتیم. همه این عوامل دست به دست هم داده تا انگیزه بازیکنان بالاتر برود. به شخصه به آینده تیم ملی والیبال ایران بسیار خوش‌بینم.

* آلکنو روی تمام نکات تمرینی متمرکز است

مدافع تیم ملی والیبال درخصوص شیوه تمرینی آلکنو عنوان کرد: آلکنو از ابتدا تا انتهای تمرین، روی همه موارد متمرکز است و این طور نیست که تنها بخشی از تمرین برایش اهمیت داشته باشد. با توجه به نوع تمرینات فعلی، سرمربی روی برخی نکات تاکید بیشتری دارد. من فکر می‌کنم هرچه تمرینات جلوتر رود، آلکنو در تمام جنبه‌های والیبال، برنامه‌های خودش را دارد و از ما هم می‌خواهد همان برنامه‌ را اجرا کنیم.

* والیبال ایران متفاوت از روسیه است

دفاع وسط والیبال ایران درخصوص نتایج احتمالی در لیگ ملت‌ها و المپیک گفت: رزومه آلکنو کاملا مشخص است و همه می‌دانیم که او مربی بسیار بزرگی است که با توجه به ابزاری که در اختیار داشته نتایج بزرگی رقم زده، اما به نظر من تیم ملی والیبال ایران متفاوت از تیم ملی روسیه است. این‌که بخواهیم از حالا لیگ ملت‌ها یا المپیک را ارزیابی کنیم، اشتباه است. ما نهایتا چند روز مانده به این دو مسابقه می‌توانیم سطح آمادگی‌مان را در مقایسه با خودمان بسنجیم.

* مهم است بدانیم تیم‌های دیگر چقدر آماده هستند

وی افزود: والیبال ورزشی رقابتی است و به جز ما تیم‌های دیگری در لیگ ملت‌ها حاضر هستند. صرف‌نظر از این‌که ما چقدر آماده‌ایم، مهم است که بدانیم تیم‌های دیگر تا چه اندازه آماده هستند و با چه کیفیتی در مسابقات حاضر می‌شوند تا درنهایت ببینم چه نتیجه‌ای می‌توانیم کسب کنیم. تنها می‌توانم بگویم که روند آمادگی ما به خوبی در حال پیشرفت‌ است. اگر بتوانیم این روند را به انتها برسانیم، فکر می‌کنم تیم ملی سرحال و آماده‌ای برای مسابقات پیش‌رو داشته باشیم.