خاویر زانتی در گفت‌وگو با روزنامه آرژانتینی«لاناسیون» با اشاره به مشکلات مالی که برای این باشگاه در فصل جاری به وجود آمد و مالکان باشگاه حتی تا آستانه فروش اینتر پیش رفتند، گفت: این درست است که باشگاه در میانه فصل ممکن بود به فروش برسد. ما مشکلات مالی جدی را پشت‌سر گذاشتیم، هرچند ما تنها باشگاهی نبودیم که در چنین وضعیت دشواری قرار داشتیم.

وی با اشاره به قهرمانی زودهنگام اینتر در سری A ایتالیا اظهار داشت: من دیدم که ما به عنوان یک باشگاه هنوز می ‌توانیم پیشرفت کنیم. کونته در طول دو سال کار خارق‌العاده‌ای انجام داد و اکنون این ما هستیم که باید سازوکار داخلی را بهبود ببخشیم و رویای رسیدن به چیزهای بیشتر را داشته باشیم.

نایب‌رئیس باشگاه اینتر تصریح کرد: مشکلات مالی همچنان پابرجاست و ایجاد تعادل مالی مجدد ممکن است چند سالی طول بکشد. ما برای خوشحال کردن اسپانسرها به بازگشت هواداران به ورزشگاه نیاز داریم. اساساً بازگشت به شرایط عادی منظورم است.

زانتی صحبت‌های خود را اینطور ادامه داد: ما نباید پنهان شویم، ما در لحظه‌ای حساس قرار داریم، اما به چنین چیزی نیاز داریم تا بتوانیم گامی بزرگتر و رو به جلو برداریم. آنچه ما نیاز داریم یک استراتژی گسترده است که پایداری را در بلندمدت تضمین می‌کند.

هافبک پیشین اینتر همچنین در تمجید از سرمربی ایتالیایی نراتزوری گفت: کونته پیش از هر چیز اخلاق و ذهنیت کاری را برای اینتر به ارمغان آورده است. او حتی جوانترین بازیکنانش را متقاعد کرد که پروژه‌اش واقعاً می‌تواند کارساز باشد. از روزی که آنتونیو هدایت اینتر را برعهده گرفت، روزی نبوده که او به فکر پیشرفت این تیم نباشد. کونته باشگاه را متقاعد کرد که او را دنبال کنند.

وی در جمع‌بندی صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: در ابتدا تردیدهای اولیه در مورد گذشته کونته در یوونتوس وجود داشت، اما هواداران در ادامه یاد گرفتند که او را دوست داشته باشند. آنتونیو از روز اول روی کارش تمرکز کرد و این چالش را مانند یک اینتری واقعی پذیرفته است.

اینتر پس از 11 سال از گذشت آخرین قهرمانی‌اش در سری A ایتالیا (با ژوزه مورینیو)، این بار با آنتونیو کونته و در فاصله چهار هفته مانده به پایان این رقابت‌ها، فاتح اسکودتو شد.