دیدار تیم‌های استقلال و ذوب اهن در شرایطی برگزار شد که بازیکنان تیم فوتبال ذوب آهن با تصویر قاسم حدادی‌فر وارد زمین شدند. این بازیکن هفته گذشته برای سومین بار دچار مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی شد.

*محمد دانشگر از فهرست تیم فوتبال استقلال برای این دیدار خط خورد. علاوه بر این بازیکن، غفوری، اسماعیلی،شجاعیان و متین کریم زاده دیگر غایبان استقلال در این مسابقه هستند.هر 4 بازیکن تیم استقلال با لباس شخصی روی سکوهای ورزشگاه حضور داشتند.

* مهدی قائدی در غیاب غفوری بازوبند کاپیتانی استقلال را بر بازو بست.

* در ابتدای مسابقه بعد از اخطار رضا عادل به محمودآبادی، مجتبی حسینی به شدت به داور اعتراض کرد که حیدری به سرمربی ذوب‌آهن کارت زرد نشان داد.

*بعد از اعتراض حسینی به داور، فرهاد مجیدی به داور چهارم و جلال مرادی ناظر بازی معترض شد و از نحوه اعتراضات کادر فنی ذوب‌آهن ناراحت بود.

*تیم فوتبال استقلال در این دیدار با آرایش 3-4-3 وارد زمین شد. در این دیدار یزدانی مدافع وسط، غلامی در دفاع راست و محمد نادری در دفاع چپ بازی کردند. آرایش آبی پوشان در این دیدار نسبت به بازی‌های لیگ قهرمانان تفاوت داشت و روز گذشته مصطفوی در نشست خبری اعلام کرد که استراتژی این دیدار با دیدار دربی فرق می‌کند.

دیدار دو تیم با تک گل محمد‌زاده به سود ذوب‌آهن در جریان است.