چپ پای خوشتیپ سال‌های نه چندان دور تیم ملی تاکید می‌کند دوست دارد استقلال برابر پرسپولیس به پیروزی برسد.

نیکبخت واحدی گفت: من هرگز نمی‌توانم انکار کنم برای پرسپولیس هم مقابل تیم‌های دیگر و  استقلال بازی کرده‌ام ولی قلبا به تیم استقلال عشق می‌ورزم و دوست دارم این تیم برنده دربی جمعه شب باشد. استقلال پتانسیل پیروزی را دارد و در آخرین بازی هم که فرهاد مجیدی سرمربی استقلال بود در مرحله نیمه نهایی جام حذفی با سه گل به پیروزی رسیدیم.

وی با بیان اینکه با توجه به شکل فوتبال دو تیم احتمال پرگل شدن بازی بالاست  گفت: با اینکه تجربیات زیادی از حضور در دربی دارم و برای هر دو تیم بازی کرده‌ام هنوز هم نفهمیده ام چرا برخلاف انتظار ناگهان در جریان مسابقه کفه ترازو به نفع یک تیم سنگین می‌شود. در واقع بارها دیده ایم که همه گفته اند پرسپولیس شرایط بهتری دارد و برنده مسابقه می‌شود اما استقلال برخلاف همه پیش بینی‌ها با اقتدار به پیروزی رسیده است. الان هم خوش‌بین ترین بازیکنان دو تیم استرس و دغدغه‌های خاص خودشان را دارند و این را نمی‌توان انکار کرد.

نیکبخت با اشاره به شکست استقلال برابر ذوب‌آهن توضیح داد: من هم اعتقاد دارم استقلال دچار افت شده بود و این به دلیل تغییر شرایط آب و هوایی و ۶ مسابقه سنگینی بود که بازیکنان در عربستان انجام داده و فرصت کافی برای ریکاوری در اختیار نداشتند. هرچند این شکست ۳ امتیاز مهم را گرفت ولی می‌تواند مقدمه‌ای باشد برای اینکه بازیکنان با یک انگیزه بزرگتری به دنبال پیروزی در بازی ۶ امتیازی جمعه ‌شب باشند.

نیکبخت واحدی درباره جدایی فراز کمالوند از استقلال نیز گفت: همانطور که تمام بازیکنان دوست دارند در یکی از دو تیم کشور بازی کنند مربیان هم همین انگیزه را دارند که در یکی از این دو تیم کار کنند. پس باید ببینید پیشنهاد سایپا چقدر خوب و درجه یک بوده که  فراز کمالوند قید استقلال را زده است. شرایط زمانی هم به گونه ای رقم خورد که سرمربی استقلال فرصتی برای بررسی جوانب امر جهت انتخاب یک دستیار جدید در اختیار نداشته باشد. مسلما انتخاب دستیار آن هم برای تیمی نظیر استقلال کار ساده و دم دستی نیست.