قهرمان کشتی آسیا: امیدوارم در تورنمنت لهستان نظر کادر فنی را برای حضور المپیک جلب کنم

 امیر قاسمی منجزی که در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ موفق به کسب سهمیه المپیک در وزن ۱۳۰ کیلوگرم شد درباره آخرین وضعیت خود قبل از اعزام به رقابت‌های بین‌المللی جام پیت لاسینسکی گفت: خدا را شکر هم‌اکنون وضعیت مطلوبی دارم و با توجه به تمریناتی که در اردو‌های تیم ملی زیر نظر کادر فنی دنبال کردم آماده حضور در جام پیتلاسینسکی هشتم که ان شاالله در این تورنمنت بین‌المللی نظر مربیان تیم ملی را به خود جلب کنم.

وی بابیان اینکه تورنمنت لهستان به‌عنوان آخرین میدان دارای سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی که امتیاز آن برای المپیک محاسبه می‌شود بسیار بااهمیت است تصریح کرد: هنوز نمی‌دانم کدام‌یک از مدعیان نامدار سنگین‌وزن جهان در لهستان حضورداشته باشند، اما مطمئناً با توجه به اینکه این تورنمنت در وزن قانونی برگزار می‌شود و امتیاز آن برای کشتی گیران مهم است انتظار می‌رود رقابت‌ها در سطح فنی بالایی برگزار شود.

دارنده ۲ مدال طلای آسیا در پاسخ به این سؤال که چقدر به حضور در بازی‌های المپیک امیدوار است گفت: به جزء من دو مدعی جوان و توانمند دیگر در اردوی تیم ملی حضور دارند. مطمئناً امین میرزازاده و علی‌اکبر یوسفی هم از کشتی گیران خوب کشور هستند که مثل من برای المپیک تلاش می‌کنند. البته من سال‌ها تجربه حضور در تیم ملی رادارم، ولی این نفرات هم بسیار باانگیزه و جویای نام هستند.

قاسمی منجزی خاطرنشان کرد: من برای المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز موفق به کسب سهمیه شدم، اما شرایط طوری رقم خورد که به المپیک نروم، ولی ناامید نشدم و آن‌قدر باانگیزه تلاش و تمرین کردم تا در میادین مهم دیگری مثل مسابقات جهانی فرصت شد به میدان بروم و حال نیز امیدوارم بتوانم با جلب نظر کادر فنی و عملکرد خوبم برای نخستین مرتبه راهی بازی‌های المپیک شوم.

گفتنی است بر اساس اعلام فدراسیون کشتی تیم منتخب کشتی فرنگی کشورمان با محمدهادی ساروی و مهدی بالی در وزن ۹۷ کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی، امین میرزازاده و علی‌اکبر یوسفی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم در مسابقات جام پیتلاسینسکی لهستان که روز‌های ۲۲ و ۲۳ خرداد برگزار می‌شود شرکت خواهد کرد.