شجاع خلیل‌زاده مدافع سابق پرسپولیس در واکنش به شایعه بازگشتش به پرسپولیس گفت: چند وقتی است که می‌بینم برای خودشان شایعه می‌کنند. والله و بالله اینجا هیچ خبری نیست و یک فصل دیگر قرارداد دارم. اینجا کسی دنبال حاشیه نیست. ما تنها کشوری هستیم که دنبال حاشیه و بد کردن بازیکنان و خراب کردن آنها هستیم. هم‌اکنون شرایط خوبی در الریان دارم و البته هیچ‌کس از آینده خبر ندارد و نمی‌داند چه می‌شود. شاید اینجا هم یک نفر مثل رسول‌پناه پیدا شد و گفت نباید در الریان باشم و تلاش کرد تا جدا شوم. ولی تا الان که مربی به من اعتقاد داشته و مشکلی هم در باشگاه وجود ندارد.

بخش‌های دیگری از جدیدترین گفتگوی شجاع خلیل زاده درباره پرسپولیس را در زیر بخوانید:

* به خدا قسم سخت‌ترین بازی‌های عمرم مقابل پرسپولیس بود و در نهایت اما امیدوارم پرسپولیس قهرمان شود و هوادارانش را خوشحال کند.

* تا به حال دیده‌اید من به هوادار پرسپولیس حرف بدی بزنم؟ آنهایی که به من فحش دادند یا چیزی گفتند مسلم است که به خاطر عشق به پرسپولیس بوده است. درباره جدایی‌ام حرف زده‌ام و همه می‌دانند مقصر چه کسی بوده و حتی آقای گل محمدی هم گفتند. مگر آدم می‌تواند عشقش را رها کند و برود؟ کاری کردند تا من بروم. من هیچ وقت از هوادار پرسپولیس گله‌ و ناراحتی ندارم و قلبا آنها را دوست دارم.

*{پس بحث حضور در پرسپولیس برای فصل آینده...} نه، چند وقتی است که می‌بینم برای خودشان شایعه می‌کنند. والله و بالله اینجا هیچ خبری نیست و یک فصل دیگر قرارداد دارم. اینجا کسی دنبال حاشیه نیست. ما تنها کشوری هستیم که دنبال حاشیه هستیم و بد کردن بازیکنان و خراب کردن آنها. در حال حاضر شرایط خوبی در الریان دارم و البته هیچکس از آینده خبر ندارد و نمی‌داند چه می‌شود. شاید اینجا هم یک نفر مثل رسول پناه پیدا شد و گفت نباید در الریان باشم و تلاش کرد تا جدا شوم. ولی تا الان که مربی به من اعتقاد دارد و مشکلی هم در باشگاه وجود ندارد.

* اینجا هیچکس تصمیمی به سود خودش و علیه منافع باشگاه نمی‌گیرد. مدیری مثل رسول پناه اجازه حضور در باشگاه را ندارد تا هر کاری دلش خواست بکند و کار را با حرف‌های زشت و فحاشی دنبال کند. اینجا چنین افرادی اجازه کار کردن در باشگاه را به دست نمی‌آورند و مدیرانی هستند که به دنبال ساختن آینده باشگاه، ایجاد بستر و امکانات، تقویت تیم، احترام و احترام و احترام هستند. شرح وظایف هر کس مشخص است.

* {ماجرایت با رسول پناه و شکایت‌کشی‌تان به کجا رسید؟} حالا قرار است کمیته انضباطی نظر بدهد. اما من آدم کینه‌ای نیستم و همین که فهمید اشتباه کرده برای من کافی است.

شجاع خلیل زاده به پرسپولیس بر می‌گردد؟

* لوران بلان واقعا مربی فوق العاده‌ای است. کار کردن با او واقعا خوب است و با توجه به اینکه خودش در دوران بازی مدافع بوده چیزهای زیادی به من یاد داده و کمک زیادی به من کرده است. او یک فصل دیگر هم قرارداد دارد و ما در فصل آینده لیگ قهرمانان هم حاضر خواهیم بود و امیدوارم به موفقیت خوبی دست پیدا کنیم.

* بهترین آرزوها را برای پرسپولیس و دوستانم و البته هوادارانش دارم. قهرمانی آسیا قطعا به آنها می‌آید و امیدوارم به بهترین نتیجه برسند. پرسپولیس طی این سال‌ها علیرغم اینکه بی‌مهری‌ زیادی را به دنبال خودش دیده اما نتایج خوبی گرفته است. این بی‌مهری‌ها چه زمانی که بودم و چه الان باز هم دیده می‌شود و بازیکنان دیگر به آن عادت کرده‌اند و می‌دانند به چه شکل از آن برای اینکه انگیزه موفقیت شکل دهند، استفاده کنند. امیدوارم این فصل هم با قهرمانی آنها همراه باشد و بهترین اتفاق در انتظار این تیم و هوادارانش باشد.

مصاحبه جدید شجاع خلیل زاده درباره بازگشت به پرسپولیس

 شجاع خلیل زاده مدافع سابق پرسپولیس تبدیل به یکی از دو مدافع میانی کلیدی تیم ملی شده است. زوج او با محمد حسین کنعانی زادگان حسابی جواب داده و این دو نفر حالا دیواری نفوذناپذیر را تشکیل داده اند.

 این دو بازیکن البته پیش‌تر در پرسپولیس هم کنار یکدیگر بازی کرده اند، ولی، چون فرصت کمتری به کنعانی زادگان می‌رسید، شجاع بیشتر در کنار سیدجلال حسینی بازی کرد. او، اما بعد از ۴ سال حضور در این باشگاه در تصمیمی که با نارضایتی هواداران پرسپولیس همراه بود تصمیم گرفت در آستانه لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس را رها کند و به لیگ قطر برود. شجاع می‌گوید حق داشته، ولی عده زیادی از هواداران پرسپولیس حرکتش را بر پای بی غیرت بودنش گذاشتند. همین مورد و البته نتایج خوب تیم ملی باعث شده تا روزنامه همشهری به سراغ خلیل زاده برود و با او گفت و گویی ترتیب دهد. شجاع در بخشی از این گفتگو درباره پرسپولیس حرف زده و البته از بازگشتش به این باشگاه حرف زده است.

فقط این را بگویم که هیچ‌کس به اندازه من فحش نخورد و بی‌احترامی نشنید. من ۴ سال با کمترین قرارداد برای پرسپولیس بازی کردم و همه قراردادشان از من بیشتر بود و حاضرم این موضوع را ثابت کنم. فقط یک سال از پول حرف زدم و از دید بعضی‌ها تبدیل به بازیکن بی‌غیرت شدم. البته حساب هواداران واقعی پرسپولیس از همه جداست و آن‌ها می‌توانند تشخیص دهند که چه‌کسی واقعا برای تیم زحمت کشیده است.

ناراحتی از توهین‌ها

زیاد دوست ندارم به این چیز‌ها فکر کنم و مقصر اصلی را رسول‌پناه می‌دانم و حتی علیرضا بیرانوند هم در برنامه تلویزیونی گفت که او به این باشگاه آمده تا پرسپولیس را نابود کند. خیلی‌ها این بحث را مطرح می‌کنند که من قرارداد داشتم، ولی چرا کسی به این توجه نمی‌کند که ۴ سال کمترین پول را گرفتم و این برای من سخت است که یک بازیکن تازه‌وارد بیاید و ۲ برابر من پول بگیرد و من هم ساکت باشم. چرا زمانی که نخستین نفر قراردادم را تمدید می‌کردم خیلی‌ها به‌به و چه‌چه می‌کردند، ولی وقتی خواستم جدا شوم و از مشکلات و آینده‌ام حرف زدم یک نفر پشت سر من نایستاد؟ خیلی از فحاشی‌ها ناراحتم کرد، ولی من تا جایی که توانستم زحمت کشیدم. من می‌توانستم قبل از بازی‌های آسیایی بروم، ولی این کار را نکردم، نمی‌خواهم بگویم در رفتن به فینال آسیایی سهم داشتم، ولی به هرحال یک مقدار که نقش داشتم.

بازگشت شجاع خلیل زاده به پرسپولیس

چرا برنگردم؟ من به این کاری ندارم که چه کسانی فحش دادند و توهین کردند، چون آن‌ها شخصیت خودشان را نشان دادند. من پرسپولیسی هستم و آنجا خانه من است. من از روز اول هوادار پرسپولیس بودم و حالا هم که در این تیم نیستم باز هم برای آن‌ها بهترین‌ها را آرزو می‌کنم. طبیعتا من هم بخشی از تاریخ پرسپولیس هستم و یک روز به این تیم برمی‌گردم.