صبح امروز رسانه‌های پرتغالی همچنین روزنامه‌های عربستانی از توافق قطعی باشگاه الهلال با لئوناردو ژاردیم ۴۶ ساله خبر دادند.

سزار لوییس خبرنگار پرتغالی در صفحه شخصی خودش پیرامون این انتقال نوشت:

قرارداد ژاردیم با الهلال تا ماه ژوئن سال ۲۰۲۲ اعتبار خواهد داشت و این مربی با دستمزدی معادل ۷ میلیون یورو در سال هدایت آبی‌پوشان ریاض را بر عهده گرفته است.

ژاردیم علاقمند به بازیکنان تکنیکی است و مایل است به اینگونه بازیکنان در زمین آزادی عمل بدهد. در تغییر پست بازیکنان تخصص دارد همانطور که به طور مثال فابینیو را از خط دفاع به خط هافبک منتقل کرد.

سرمربی جدید الهلال توجه چندانی به سبک و شکل بازی حریف ندارد و ۴-۴-۲ هجومی سیستم مورد علاقه اوست. در این سیستم از شیوه الماس استفاده نمی‌شود بلکه ژاردیم ترجیح می‌دهد تیمش با دو هافبک دفاعی در مرکز زمین و دو هافبک نفوذی در کناره‌ها در هنگام حمله عملا چهار مهاجم در زمین داشته باشد و از این نظر به فوتبال هجومی و مالکانه علاقمند است.

سرمربی پرتغالی به منظور آماده‌سازی الهلال برای حضور در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا و دیدار حساس مقابل استقلال ایران در پایان فصل جاری هدایت آبی‌پوشان شهر ریاض را در دست می‌گیرد و بر همین اساس فهرست نفرات مورد نظر خودش را به باشگاه الهلال ارائه خواهد داد.

این درحالی است که هزینه های یک تیم ایرانی در یک فصل به چهار میلیون یورو هم نمی رسد درحالی که الهلال برای ژاردیم ۷ میلیون یورو هزینه کرده است ، تقریبا دو برابر بودجه یک تیم ایرانی.