پژمان جمشیدی که سرنوشت جالبی بعد از پایان دوران فوتبالی داشته و اکنون به عنوان یکی از ستاره‌های سینما می‌درخشد، به واسطه شغل این روزهایش کمی دور از اصحاب رسانه ورزشی قرار گرفته است. با این حال حضور او در حاشیه اردوی تیم ملی در کیش باعث شد تا برای لحظاتی به سوالات خبرنگاران این حوزه نیز پاسخ دهد.

مدافع اسبق تیم ملی و باشگاه پرسپولیس درباره حضورش در حاشیه اردوی تیم ملی گفت: من سه چهار روزی وقت آزاد داشتم و با یکی از دوستانم برای آرامش اینجا آمدم و بعد متوجه شدم که تیم ملی اینجاست. با آقای باقری (کریم) هماهنگ کردم و آمدم اما بهرحال پیش بچه‌ها نرفتم چون شرایط نرمالی نیست و واکسن نزدم و گفتم خدای ناکرده مشکلی برای بچه‌ها پیش نیاید و از دور برای آنها آرزوی موفقیت کردم و یاد گذشته کردم.

وی درباره شرایط تیم ملی در آستانه بازی‌های حساس انتخابی جام جهانی گفت: خیلی سخت است و با دیدن یک جلسه تمرین نمی توانم چیزی بگویم. ولی از نظر روحی تیم را شاداب دیدم. آقای اسکوچیچ مشخص است که روی مسائل روحی روانی مسلط است و تمرین شادابی انجام دادند. کار سختی است و با آقای کریم باقری هم صحبت کردم. الان واقعا کار خیلی سخت است و با توجه به اینکه کره شمالی هم خارج شده، کار سخت‌تر شده است. ولی ایران همیشه در بزنگاه‌های سخت کارهای بزرگ کرده و از بازی ایران و استرالیا که سخت‌تر نیست و قرار باشد که بشود، قطعا می‌شود. 

ستاره اسبق تیم ملی که این روزها حضوری پررنگ در سینما دارد، در واکنش به این سوال که چه پیشنهادی برای بازیکنان دیگر که قصد حضور در این عرصه را دارند، دارد گفت: حضور من که اتفاقی  و شانسی بوده و من نمی‌توانم توصیه ای کنم. 

جمشیدی در خصوص اینکه قبل از حضور در این عرصه (هنر و سینما) کاریزمای آن را در زمان بازی داشته گفت: دخلی ندارد و اینکه شما صرفا آدم بامزه ای باشید و اینکه بتوانید خوب خاطره تعریف کنید بتوانید بازیگر شوید نیست. به نظرم الان بازیکنانی که فوتبال بازی می کنند باید تمرکز روی تمرین و موفقیت خودشان بگذارند و هر کس سرنوشتی بعد از آن خواهد داشت. این روزها (بازی فوتبال) روزهای تکرارنشدنی است. دلم واقعا برای آن روزها تنگ شده است. روزهای حسرت انگیزی است و آدم وقتی داخل آن است قدر آن را نمی داند و وقتی که می آید می گوید عجب جایی بودم و قدرش را ندانستم. 

وی ادامه داد: بازیکنان ما امیدوارم قدر این جایگاهی که هستند را بدانند و قطعا هم می‌دانند. نسل درجه یکی هستند و افتخارات زیادی آوردند و باعث خوشحالی ما شدند. امیدوارم این چهار بازی را ببرند و بیشتر خوشحال‌مان کنند.

جمشیدی که قصد گفتگو نداشت و تنها با دیدن خبرنگاران حوزه فوتبال که مدت‌ها از آنها دور بوده، سوالات پیاپی آنها را پاسخ می‌داد با خنده اینطور ادامه داد: فکر کنم یک مصاحبه مفصل شد و من قصدم از حضور در کیش استراحت بود .

ستاره سینما درباره کارهایی که پیش رو دارد نیز گفت: فیلم اکران نشده داریم. در حال حاضر زیرخاکی داریم و تاک شو بامزه ای هم با اسم پیشگو دارم و امیدوارم با عبور از کرونا وضعیت سینما هم بهتر شود.