ناصر ابراهیمی در خصوص اینکه آیا تعداد بالای دعوت شدگان پرسپولیس به تیم ملی روی عملکرد این تیم در ادامه لیگ تاثیر می‌گذارد، اظهار داشت: برانکو بهترین نفرات ممکن را برای پرسپولیس جمع‌آوری کرد و پایه تیم خوبی را ریخت. بعد از او یحیی گل‌محمدی و همکارانش بهترین بازیکنان ایران را به جمع سرخپوشان اضافه کردند. بازیکنانی که یا لژیونر شده‌اند یا با پیشنهاد روبه‌رو هستند و کیفیت بالایی خودشان را نشان داده‌اند؛ بنابراین وقتی پرسپولیس بازیکنان باکیفیتی دارد، روی نتیجه آنها تاثیری نمی‌گذارد.

وی افزود: آنها برای اثبات کیفیت خود می‌جنگند و فرقی برایشان ندارد که بازی ملی یا لیگ برتر باشد. با این شرایط خط خوردن آنها از لیست تیم ملی، سخت می‌شود. اما باید قبول کرد که سرمربی تیم ملی هم طبق قانون باید نفرات محدودی انتخاب کند.

پیشکسوت پرسپولیس ادامه داد: به نظرم کفگیر فوتبال‌مان از نظر بازیکن به ته دیگ خورده است. شما فکر می‌کنید مربیان لیگ در روز باخت‌هایشان نمی‌دانند مشکل‌شان کجاست؟ می‌دانند، اما در روی نیمکت بازیکنان مورد نیازشان را ندارند که مشکل‌شان را پوشش بدهند.

ابراهیمی گفت: وقتی وحید هاشمیان و کریم باقری در تیم ملی هستند قطعاً روی انتخاب نفرات تاثیر دارند و باید دید چه اتفاقی می‌افتد. با اینکه به اسکوچیچ اعتقادی ندارم؛ اما این را باید بگویم که هشت سال کی‌روش که یکی از مربیان بزرگ جهان است در ایران حضور داشت؛ آیا توانست ایران را قهرمانی جام ملت‌های آسیا کند؟

وی پیرامون انصراف کره شمالی و شرایط سخت تیم ملی برای صعود از مرحله مقدماتی، گفت: شرایط خیلی سختی داریم و شانس صعودمان ۵۰ درصد است. بحرین را هم نباید دست کم گرفت این تیم در گذشته ما را اذیت کرده و عراق هم همواره تیم خوبی بوده و بازی باکیفیتی ارائه داده است. اما اگر اسکوچیچ بتواند در این شرایط باعث صعود ما شود به وی تبریک ویژه می‌گویم.

وی با اشاره به پیشنهاد تاتنهام به مهدی طارمی گفت: زمانی که هدایت تیم ایرانجوان بوشهر را به عهده داشتم، مهدی طارمی ۱۶ ساله بود. به وی و پدرش توصیه‌های داشتم و از همان زمان می‌دانستم استعداد خوبی در فوتبال دارد. مهدی پله پله به سمت بالا حرکت کرده و دیگر وقت آن رسیده است که به تیم بزرگتری برود. چرا که با توجه به سنش در بهترین شرایط ۴ سال بتواند در سطح اول فوتبال جهان و تیم‌های بزرگ بازی کند. حیف است که در کارنامه وی بازی در تیم‌های بزرگ ثبت نشود. طارمی مثل برخی نیست که مستقیم به انگلیس رفتند؛ ذخیره شدند و حالا پشیمان هستند.