زین الدین زیدان ، چند روز پیش از سمت خود در تیم فوتبال رئال مادرید  استعفا کرد.

او در مصاحبه با آس درباره دلایل جدایی خود از جمع کهکشانی‌ها گفت: رابطه من با باشگاه و رئیس در ماه‌های اخیر کمی متفاوت پیش می رفت. من امتیاز نمی خواهم؛ فقط می خواستم خاطره‌های خوبی باقی بماند. پرز سال ۲۰۰۱ برای آوردن من به مادرید جنگید و مخالفان را راضی کرد که مرا به مادرید بیاورد. با تمام وجود از ته قلبم می گویم که من برای این کار از پرز همیشه متشکر خواهم بود.

زیدان تصریح کرد: من همیشه احساس می‌کردم موضوع خاصی بین ما وجود دارد. من افتخار بزرگی داشته ام که در مهمترین باشگاه تاریخ به عنوان بازیکن و مربی حضور داشتم. اما بیش از هر چیز مثل همه شما فقط یک هوادار رئال مادرید هستم. من سعی کردم ارزش‌های رئال مادرید را به همه چیز منتقل کنم؛ خصوصاً به بازیکنانی که در بازی همیشه مهمترین بوده اند و خواهند بود. باید فوتبال را فراموش نکنیم و از آن مراقبت کنیم.

او ادامه داد: من رفتم؛ اما هرگز از قایق نپریدم و هرگز از تمرین خسته نشدم. در ماه مه ۲۰۱۸ من رئال مادرید را ترک کردم؛ زیرا بعد از ۲ سال و نیم پیروزی و عناوین بسیار زیاد، احساس کردم تیم برای موفقیت به یک شوک جدید احتیاج دارد. امروز همه چیز متفاوت است. من می‌روم؛ زیرا احساس می‌کنم این باشگاه دیگر اعتماد به نفس لازم را به من نمی‌دهد. این باشگاه از من در ساخت یک پروژه تیمی، در حال حاضر یا به مدت طولانی حمایت نکرد. من فوتبال را می‌شناسم. من شرایط رئال مادرید را می‌دانم و می‌دانم که وقتی برنده نمی‌شوی، باید ترک کنی! در این جا یک چیز بسیار مهم فراموش شده است، آن هایی که من به دست آورده ام!

زیدان بیان کرد: من روابط روزمره و با همه اعضای باشگاه ایجاد کرده ام. من برای برنده شدن، متولد شده ام و برای کسب عناوین این جا بودم، اما در انسان‌ها، احساسات و زندگی وجود دارد و احساس می‌کنم به این موارد توجه نشده است؛ حتی به نوعی من را سرزنش کردند. کار مربی امروزه در هر باشگاه بزرگی ۲ فصل خواهد بود؛ نه خیلی بیشتر! برای دوام بیشتر، روابط انسانی لازم است. مهمتر از پول، شهرت از همه چیز مهم تر است.

زیدان تصریح کرد: وقتی مطبوعات را می‌خواندم، بسیار دردناک بود که در معرض انتقاد‌های خاص قرار گرفتم. اخباری که در صورت از دست دادن یک مسابقه آینده، اخراج می‌شوم باعث آزردگی من و کل تیم شد؛ زیرا این پیام‌ها عمداً در رسانه‌ها فاش شده و باعث ایجاد جو منفی در کادر فنی و باعث ایجاد سوءتفاهم در تیم شد. خوب است که من دوستان فوق العاده‌ای دارم که تا پایان با من بودند. وقتی اوضاع بدتر شد، آن‌ها با پیروزی‌های بزرگ من را نجات دادند. زیرا آن‌ها به من ایمان داشتند و می‌دانستند که من هم به آن‌ها ایمان دارم. من از این نامه‌ برای ارسال پیام به روزنامه نگاران استفاده می‌کنم. من صد‌ها کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرده ام و متأسفانه در مورد فوتبال زیاد صحبت نکرده ایم؛ نمی‌خواهم به شما درس بدهم، اما‌ ای کاش سوالات مطرح شده همیشه بحث برانگیز نبود. من همیشه عضوی از رئال مادرید خواهم بود.