رحمان رضایی درباره آغاز اردوی تیم ملی فوتبال ایران برای بازی‌های سرنوشت‌ساز مقدماتی جام جهانی 2022 در بحرین اظهار داشت: سرمربی تیم ملی نفراتی را انتخاب کرده و لیست موردنظر او قابل احترام است، ولی باز هم می‌شد بار تجربه را در برخی پست‌ها بیشتر کرد. به‌هرحال انتخاب نفرات تیم ملی همیشه سلیقه‌ای است و امیدوارم در بحث فنی هماهنگی ایجاد شود.

وی درباره کار سخت تیم ملی در این مسابقات خاطر نشان کرد: اگر بازی اول با هنگ‌کنگ را فاکتور بگیریم، بازی دوم مقابل بحرین خیلی می‌تواند مهم باشد. می‌توانیم در بازی با هنگ‌کنگ تفاضل گل را بالا ببریم، ولی در بازی برابر بحرین باید آماده هر چیزی باشیم. بازی با تیم‌های عربی شرایط خاص خودش را دارد و ممکن است بحرینی‌ها هر حاشیه‌ای را در جهت رسیدن به اهداف‌شان ایجاد کنند. ما باید در بازی با بحرین آنقدر در زمین برتری داشته باشیم تا حریف نتواند با مسائل دیگر به آنچه می‌خواهد، برسد.

بازیکن پیشین تیم ملی ایران که سابقه سال‌ها بازی در سری A ایتالیا را دارد، با اشاره به اینکه با تصمیم AFC و به دلیل انصراف کره شمالی تفاضل گل دیدارهای تیم‌های دوم و پنجم هر گروه در پایان مسابقات لحاظ نخواهد شد، تصریح کرد: با این وضعیت ما باید به سمتی برویم که حتی در بازی با بحرین و عراق هم با اقتدار بازی کنیم تا تضمین صعودمان، برد‌های‌مان باشد و نه تفاضل گل. با توجه به اینکه ممکن است کامبوج تیم آخر گروه ما باشد و دیگر نمی‌توانیم به 14 گلی که به این تیم زده‌ایم، حساب کنیم، باید به روی برد و کسب حداکثر امتیازات حساب کنیم تا دیگر کاری به تفاضل گل نداشته باشیم.

رضایی در مورد وضعیت تیم ملی فوتبال کشورمان هم گفت: تیم از همه نظر خوب است. ما از لحاظ فنی و تاکتیکی تیم برتر گروه‌مان هستیم، ولی مسئله خیلی مهم، صمیمیت بین بازیکنان است. بزرگترین فاکتور برای تیم ملی در این شرایط صمیمیت، دوستی و همدلی بین بچه‌هاست. بازیکنان باید در همه بازی‌ها و در همه شرایط پشت هم باشند و در وهله اول اشتباه نکنند و در صورت ارتکاب اشتباه، اشتباهات همدیگر را پوشش بدهند.

وی راجع به نقش کادر فنی در عملکرد بازیکنان نیز یادآور شد: فکر می‌کنم خود بازیکنان به وظایف‌شان واقف هستند و هیچ نیروی محرک بیرونی لازم نباشد، ولی اگر هم لازم باشد باید ایجاد شود و کادر فنی می‌تواند در این زمینه تأثیرگذار باشد. در این بازی‌ها باید با نهایت تمرکز حاضر شویم و در کنار آن کار تاکتیکی نیز خیلی مهم است.