کارشناس فوتبال و بازیکن پیشین تیم ملی ایران با تاکید بر این که بحرین و عراق دو حریف جدی و اصلی این تیم هستند گفت: کامبوج و هنگ کنگ هم خطرناک هستند و ملی پوشان باید هوشیار باشند.

بهتاش فریبا در خصوص حضور ملی پوشان در اردوی کیش و دیدارهای حساس این تیم در بحرین گفت: هر تیم ملی نیاز به یک اردوی آماده سازی دارد. با توجه به اینکه بازیکنان ما در کوران مسابقات لیگ بوده اند این اردو می تواند باعث شادابی آنها شده و تیم با شرایط روحی و روانی خوب، خود را آماده حضور در بحرین کند.

وی در خصوص دو دیدار حساس ایران برابر عراق و بحرین گفت: بحرین همیشه برای ما دردسرساز بوده و ما را اذیت کرده است. ما خاطره خوبی از بازی برابر بحرین نداریم. بحرین متخصص جنجال و حاشیه سازی است و بازیکنان ما باید آرامش خود را حفظ کرده و هوشیار باشند که اسیر حاشیه سازی بحرینی ها نشوند. عراق هم فوتبالی شبیه ما دارد. آنها فیزیکی بازی می کنند. از قدرت شوت زنی خوبی برخوردارند و خط دفاع ما باید هوشیار باشد تا اجازه ندهد بازیکنان عراق به راحتی شوت بزنند.

مربی سابق استقلال تاکید کرد: متاسفانه این روزها تمام تمرکز ما بر روی بحرین و عراق است و ما فکر می کنیم که به راحتی می توانیم کامبوج و هنگ کنگ را شکست دهیم اما این دو تیم هم تیم های از پیش بازنده ای نیستند. نباید آنها را ساده بپنداریم و فکر کنیم که به راحتی می توانیم آنها را شکست دهیم.

بهتاش فریبا در ادامه خاطرنشان کرد: تیم ما نتوانست همانند سایر تیم هایی که برای صعود می جنگند چند بازی تدارکاتی خوب انجام دهد. تیم ملی کشورمان باید بدون بازیهای تدارکاتی ۴ بازی حساس را برگزار کرده تا به مرحله بعد صعود کند. متاسفانه ما به دلیل شرایط سیاسی مملکت مان و نداشتن کرسی در ای اف سی نمی توانیم تیم های خوبی را به کشورمان دعوت کنیم تا تیم ملی مان قبل از شروع مسابقات محک بهتری بخورد اما امیدوارم اسکوچیچ و بازیکنان تیم ملی بتوانند با وحدت و همدلی که در بینشان وجود دارد از این گروه به سلامت عبور کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود لیست تیم ملی تحمیلی است و جای بعضی بازیکنان در لیست خالی است، ادامه داد: با توجه به اینکه اعتقاد دارم اسکوچیچ و همکارانش بهترین ها را به تیم ملی دعوت کرده اند بعید می دانم این لیست تحمیلی باشد اما اعتقاد دارم چند بازیکن خوب به راحتی از قلم افتادند اما در مجموع در حال حاضر تمام خطوط ما در تیم ملی شرایط خوبی دارد. خط دفاع خوب است. هافبک های ما عالی هستند و مهاجمان ما بسیار عالی و اعتقاد دارم آنقدر مهاجمان حرفه ای داریم که می توانند به راحتی دروازه حریف را باز کنند.

بهتاش فریبا در پایان و در پاسخ به این پرسش که آیا اسکوچیچ می تواند در این مرحله موفق بوده و بحرین و عراق را شکست دهد، گفت: انسان به امید زنده است. من هم مثل همه ایرانی ها امیدوارم اسکوچیچ بتواند به همراه بازیکنان ۴ بازی پیش رو را با پیروزی به پایان برساند اما باید برای مرحله بعد برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم زیرا تیم های دور بعد به مراتب سخت تر از حال حاضر هستند.