مهدی قایدی تنها سهمیه استقلال در تیم ملی در برنامه فوتبال برتر گفت: باعث افتخار است که کنار بزرگانی مثل آقای مهدی طارمی ، آقای سردار، آقای جهانبخش، آقای کاوه رضایی و آقای انصاری‌فرد می‌توانم بازی کنم. اما من فقط از این‌ که اینجا دعوت شده‌ام خیلی خوشحالم و هر چند دقیقه که بتوانم برای کشورم بازی کنم، تمام سعی و تلاشم را می‌کنم تا بتوانم دل مردم ایران را شاد کنم.

قایدی ادامه داد: صددرصد بازی‌های سختی داریم اما ما تیم ملی ایران هستیم و مهره‌های خیلی خوبی داریم و می‌توانیم راحت از پس این بازی‌های بزرگ بر بیاییم.

مهاجم تیم ملی اضافه کرد: حتما همه بازیکنان تیم ملی این‌ طور فکر می‌کنند که به بحرین برویم و با چهار پیروزی برگردیم. مطمئنم که با چهار برد می توانیم یک افتخار دیگر برای کشورمان به دست آوریم.

قایدی درباره شرایط سختی که برای تیم ملی ایجاد شده است نیز گفت: باید به فکر آینده بود. گذشته گذشته است. ما اگر بتوانیم چهار برد به دست بیاوریم راحت می‌توانیم صعود کنیم و فقط هم به همین مسئله فکر می‌کنیم.

وی درباره رفاقت خود با دیگر ملی‌پوشان از جمله کنعانی‌زادگان گفت: حسین (کنعانی‌زادگان) پسر ماهی است و فارغ از استقلال و پرسپولیسی بودنش، دوست خوب من است و دوستش دارم. با خیلی از بازیکنان جز بچه‌های لژیونر بازی کرده‌ام. البته با سردار هم ارتباطم خوب است اما الان همگی با هم رفاقتی داریم که می‌توانیم یکدل باشیم و آن نتیجه‌ای را که می‌خواهیم به دست آوریم.