دراگان اسکوچیچ در نشست خبری پیش از بازی  تیم ملی فوتبال ایران  مقابل هنگ کنگ در مرحله اول انتخابی جام جهانی صحبت‌هایی داشت که گزیده آن را در زیر می‌خوانید:

*امیدوارم از منامه با ۱۲ امتیاز کامل برگردیم. تمام تلاش ما این است که ملت ایران خوشحال باشند. ما در اولین بازی به مصاف هنگ‌‌کنگ می‌رویم. البته تیم ملی فوتبال ایران به تمام تیم‌های حاضر در این مسابقات احترام می‌گذارد.

*تیم هنگ کنگ تیم قابل احترامی برای ماست و بازی بسیار مهمی است، اما نمی‌دانیم چه انتظاری می‌شود داشت، چون از پارسال بازی نداشته است. هرچند تلاش کردیم و اطلاعات کمی توانستیم راجع به آن‌ها جمع آوری کنیم. ما از بازی‌های خودمان میزبانی نمی‌کنیم. ما از afc خواستیم که زمین بازی را تغییر دهد، زیرا این برای ما خیلی مهم است. اگر بحرین میزبان است، پس حداقل باید زمین خوبی را مهیا کند، ولی ما از این موضوع ناامید هستیم.

*شرایط زمین مسابقه؟ من همین الان در مورد زمین صحبت کردم. این زمین واقعا خوب نیست، ولی می‌خوام تمام تمرکز تیم من فقط روی بازی کردن باشد. امیدوارم که تیم من شرایط را درک کند و قوی باشد. من به آن‌ها اعتقاد دارم.

*بهانه راجع به زمین؟ من هیچ بهانه‌ای نمی‌آورم. ما قوی هستیم و همه تیم‌ها اینجا با ما رو به رو می‌شوند. در مورد این موضوع نگران نباشید. بهانه‌ای وجود ندارد. اگر زمین را ببینید، چیزی را می‌بینید که هرگز در زندگی ندیده ام.

*این یک بهانه نیست. شما و بقیه تیم‌ها باید با ما رو به رو شوید و من فرار نمی‌کنم. ما تیم خوبی هستیم و شما این را خواهید دید. بعد از این کنفرانس شما می‌توانید زمین را چک کنید. اول که آمدم اینجا خواستم زمین را ببینم، اما به من اجازه ندادند. من می‌توانم شما را دعوت کنم و با من بیاید و زمین را ببینید. خیلی داستان جالبی است.