تیم ملی والیبال کشورمان در آخرین دیدار با نتیجه ۳ بر یک تیم ملی والیبال ایتالیا را شکست داد و در بازی ششم خود در این دوره از رقابت‌ها، از ساعت ۲۲ به مصاف بلغار‌ستان رفت. بلغار‌هایی که با ستاره‌های کم نام و نشان خود در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا کرده‌اند.

بازیکنان تیم ملی ایران :

رضا عابدینی، سعید معروف، سیدمحمد موسوی، پوریا فیاضی، محمدرضا حضرت‌پور، مسعود غلامی، صابر کاظمی، مرتضی شریفی، علی‌اصغر مجرد، میثم صالحی، محمدطاهر وادی، آرمان صالحی، امیرحسین اسفندیار و بردیا سعادت.

هدایت تیم ملی والیبال ایران را ولادیمیر آلکنو بر عهده دارد.

بازیکنان تیم ملی بلغارستان:

آتاناسوف، آسپاروهوف، چاوداروف، مارتین ایوانوف، سوتوسلاو ایوانوف، کارتف، کاریاگین، پاراپونوف، سگانوف، سوکولوف، سوتسلاو استانکوف، ولادیمیر استانکوف، کولف و لیوتسکانوف.

هدایت تیم ملی والیبال بلغارستان را هم سیلواندو پرندی بر عهده دارد.

دقایق حساس بازی:

تیم ملی والیبال ایران در این بازی هم با ترکیب جوان وارد زمین شد و این بلغار‌ها بودند که امتیاز‌ها اول را کسب کردند تا وقت استراحت فنی اول با نتیجه ۸ بر ۵ به سود بلغار‌ها باشد.

در ادامه بازیکنان تیم ملی بودند که با هوشیاری بالا بازی را به تساوی ۸ - ۸ رساندند.

بازی در ادامه ست اول به شکلی پیش رفت که ملی پوشان از بلغار‌ها پیش افتادند و همین امر سبب شد تا سرمربی تیم ملی والیبال بلغارستان درخواست وقت استراحت کند تا نکانی را به بازیکنان خود گوشزد کند.

عملکرد خوب بازیکنان تیم ملی ایران در دفاع روی تور امتیاز‌های پی در پی را برای ملی پوشان در بر داشت و وقت استراحت فنی دوم با برتری ۱۶ بر ۱۱ سروقامتان همراه بود.

بازی در ست اول کاملا به سود تیم ملی بود و عملکرد خوب جوانان تیم ملی، سرمربی بلغارستان را مجبور به تعویض کرد تا تغییر تاکتیک دهد.

تیم ملی والیبال ایران ۲۳ بر ۱۸ پیش بود، باز هم سرمربی تیم ملی بلغارستان درخواست وقت استراحت کرد تا نکاتی را به بازیکنان خود انتقال دهد.

ست اول با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود ملی پوشان ایران به پایان رسید.

ست دوم؛ 33 بر 31 به سود ایران

ست دوم را هم بلغارها بهتر شروع کردند و توانستند با نتیجه 8 بر 5 از ایران پیش بیفتند. به این ترتیب تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند.  شاگردان آلکنو در امتیاز 11 بازی را به تساوی کشاندند.  16 بر 13 به سود بلغارستان موجب شد تا بازیکنان یک بار دیگر به وقت استراحت فنی بروند. این ست جذاب و طولانی در نهایت با نتیجه 33 بر 31 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

تیم ملی والیبال ایران در هفتمین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ ملت‌های 2021 روز چهارشنبه، 19 خردادماه از ساعت 20:30 مقابل آمریکا قرار خواهد گرفت.