محمد نوازی درباره برتری 3 بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل بحرین در بازی‌های مقدماتی انتخابی جام جهانی 2022 قطر، اظهار داشت: به این بازی بیش از اندازه در رسانه‌ها و فضای مجازی پرداخته شد و آن را حساس کرده بودند. همین حساسیت باعث شد که نیمه اول بازی خوبی را شاهد نباشیم. در نیمه دوم با تغییراتی که سرمربی تیم ملی انجام داد، شرایط خیلی بهتر شد. نیمه دوم جزو بازی‌های خوب چند وقت اخیر فوتبال ملی ایران بود. 

وی افزود: با درخشش یکسری از بازیکنان توانستیم به بحرین گل بزنیم، اما با توجه به بازیکنانی که اسکوچیچ در اختیار دارد، می‌تواند از بازیکنان دیگر استفاده کند. بازیکنانی داریم که می‌توانند کمک حال تیم ملی باشند. امیدوارم بازیکنان ایران همچنان بدرخشند و در نهایت با صعود به مرحله بعد و موفقیت در آن جشن خوبی برای رفتن به جام جهانی بگیریم.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران و مربی تیم پدیده مشهد در مورد دیدار ایران با کامبوج و عراق نیز گفت: عراق هم نمی‌تواند جلوی ما عرض‌اندام کند. بزرگ کردن این تیم‌ها در دنیای مجازی عادت‌مان شده است و خودمان را دست‌کم می‌گیریم، در صورتی که می‌توانیم مثل شب گذشته برابر بحرین عملکرد بهتری داشته باشیم. هر چقدر بازی‌ها را حساس کنیم، شرایط برای تیم ملی و بازیکنان دشوارتر می‌شود. ما سال‌هاست که در آسیا و حتی جام جهانی عملکرد خوبی داشته‌ایم و می‌توانیم بار دیگر با یک بازی زیبا عراق را شکست دهیم. اگر این بازی را بیش از اندازه حساس نکنیم و دنبال اهداف‌مان باشیم، سه امتیاز را می‌گیریم. 

نوازی در ادامه راجع به وضعیت پدیده مشهد هم تصریح کرد: یک بازی دوستانه با ذوب‌آهن برگزار کردیم که باختیم، اما به چیزی که می‌خواستیم، رسیدیم. در مشهد احتمالاً دو دیدار تدارکاتی دیگر با گل‌گهر سیرجان و ذوب‌آهن برگزار خواهیم کرد. امیدوارم با حمایت مردم و شهردار محترم مشهد بتوانیم در شروع دوباره لیگ با شرایط بهتری به مصاف استقلال برویم و سه امتیاز را کسب کنیم.

مربی تیم فوتبال پدیده مشهد در مورد تقابل او و مهدی رحمتی با تیم سابق‌شان یعنی استقلال گفت: استقلال تیم سابق‌مان است، اما به مجموعه پدیده تعهد داریم. استقلال تیم بزرگی است و خودم بزرگ شده این باشگاه هستم، اما اولویتم با باشگاهی است که به آن تعهد دارم. امیدوارم برابر استقلال سرحال و قبراق باشیم و نتیجه لازم را کسب کنیم. ما با کسی مشکلی نداریم و برای همه آرزوی موفقیت داریم.