تیم ملی فوتبال عراق روز جمعه در هفتمین دیدار خود از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، به مصاف هنگ کنگ می رود. عراقی ها در صورت پیروزی ۱۷ امتیازی شده و حتی با شکست احتمالی مقابل ایران در روز پایانی، شانس بالایی برای قرار گرفتن در میان بهترین تیم های دوم دارد.

در همین راستا، راضی شنیشل مربی تیم فوتبال الزوراء با حمایت از کادرفنی عراق ، پیامی را درخصوص دیدار با ایران برای آنها ارسال کرد ضمن اینکه او از تمامی مردم کشورش درخواست کرد تا از تیم ملی عراق در دو دیدار باقیمانده از مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 حمایت کنند.

شنیشل به وب سایت عراقی Win Win گفت: باید مسابقه با تیم ملی کامبوج فراموش شود و اکنون تمرکزها به روی دیدار با هنگ کنگ گذاشته شود چرا که پیروزی در برابر این تیم، عراق را راهی مرحله بعد مقدماتی جام جهانی می کند.

او گفت: تیم ملی ایران پس از پیروزی سه بر صفر مقابل بحرین وضعیت بهتری پیدا کرده است. ایران یک تیم عالی در سطح قاره آسیاست و شخصیت قدرتمندی دارد. پیروزی بر هنگ کنگ می تواند فارغ از نتیجه بازی با ایران، ما را راهی مرحله بعد کند.

سرمربی سابق تیم ملی عراق در پایان گفت: از رسانه ها و هواداران درخواست می کنم تا از شیرهای رافدین (لقب عراق) در مقدماتی جام جهانی حمایت کنند تا زمانی که از مرحله فعلی عبور کند و به مرحله اصلی مقدماتی جام جهانی راه یابد. من از سرکو کاتانچ حمایت می کنم و این یک مسئله شخصی نیست بلکه به این دلیل است که او مربی فعلی تیم ملی است و همه مردم نیز باید از او حمایت کنند.