فولاد خوزستان - پرسپولیس سه شنبه ۱۵ تیر ماه جاری در شهر اهواز به دیدار یکدیگر می‌روند. یک بازی سنگین که با توجه به اتفاقات دیدار رفت در تهران می‌تواند حساس و سنگین باشد. حمید درخشان کاپیتان اسبق پرسپولیس  درباره این بازی حساس که می‌تواند سرنوشت قهرمانی را روشن کند صحبت کرده است: 

پرسپولیس بازی سنگین خانگی برابر گل گهر سیرجان را برد و موقعیت خود در صدر جدول را حفظ کرد. صحبتی در خصوص این دیدار ندارید؟

گل گهر سیرجان تیم خوب و با امکاناتی است. این تیم بازی قبلی خود به استقلال را باخته بود و این بار نمی‌خواست بازنده باشد. به همین خاطر بازی سنگینی شد هرچند خدا را شکر مهره‌های تأثیرگذار پرسپولیس نتیجه بازی را به سود تیم خود رقم زدند. این ۳ امتیاز خیلی ارزشمند بود.

ستاره پرسپولیس در این بازی کدام بازیکن بود. می‌دانیم علاقه خاصی به سبک بازی مهدی ترابی دارید؟

مهدی ترابی یک فوتبالیست شاخص است که من معتقدم می‌تواند در تیم ملی هم فیکس باشد. گلی که به گل گهر زد کار هر بازیکنی نبود. مضاف بر اینکه احمد نوراللهی هم عملکرد خوبی داشت و گل حساسی زد. در مجموع بازی سختی را بچه‌ها پشت سرگذاشتند اما سختی اصلی در راه است.

منظورتان چیست؟

بازی با فولاد خوزستان در اهواز خیلی خطرناک است. تیم فولاد بازی رفت را با حواشی که به وجود آمد به پرسپولیس باخت و حالا دنبال تلافی است. از آن گذشته این تیم به مس رفسنجان باخته و نمی‌خواهد برای دومین هفته متوالی بازنده باشد.

این بازی خیلی هم تعیین کننده است. پیروزی پرسپولیس نه تنها صدرنشینی پرسپولیس را تضمین می‌کند بلکه جاده قهرمانی را هموار خواهد کرد؟

پرسپولیس در حال حاضر کادر فنی و بازیکنان با تجربه ای دارد. یحیی گل محمدی یک مربی موفق و با تجربه است که حتما تیم را در اهواز خوب جمع می‌کند. حساسیت این دیدار بالاست و امیدوارم گرما و شرجی هوا پرسپولیس را اذیت نکند.

البته ساعت بازی ۲۱:۳۵ شب است که به نظر می‌رسد خنک‌تر باشد؟

امیدوارم همین طور باشد. البته پرسپولیس در این چند سال نشان داده که تیمی نیست که تسلیم آب و هوا یا شرایط این چنینی شود. انشالله بچه‌ها با ارائه یک بازی خوب و هجومی دست پر از اهواز به تهران باز خواهند گشت.

شما یکی از کسانی بودید که از ابقای دراگان اسکوچیچ حمایت کردید. حالا فدراسیون او را حفظ کرده و... نظری ندارید؟

به نظرم فدراسیون تصمیم درست و منطقی گرفت. تیم ملی در بحرین نتایج خوبی گرفت و با اسکوچیچ هم این نتایج گرفته شد. تغییر اسکوچیچ نمی‌توانست جالب و منطقی باشد و من هم حرف حق را زدم. امیدوارم دراگان اسکوچیچ جواب خوبی به این اعتماد در دور نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ بدهد.

در خصوص قرعه تیم ملی چه نظری دارید؟

قرعه مناسبی به تیم ملی خورده است و امیدوارم تیم کشورمان با کسب نتایج خوب با قدرت به جام جهانی قطر صعود کند. ما مهره‌های بسیار خوبی داریم و به نظرم حریفان از تیم ملی ایران واهمه دارند و بهترین‌ها را برای تیم کشورم آرزو می‌کنم.