در حالی که زمان زیادی تا بازی‌های مرحله یک هشتم نهایی  لیگ قهرمانان آسیا  باقی نمانده، اما هنوز میزبان بازی‌های استقلال و تراکتور برابر حریفان عربستانی مشخص نشده است.

بازی‌های نمایندگان کشورمان برابر تیم‌های عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا در چند سال گذشته در کشور‌های ثالث برگزار شده و امسال هم قرار است این اتفاق رخ بدهد، اما باشگاه‌های استقلال و تراکتور هنوز محل میزبانی خود را برای بازی با الهلال و النصر عربستان  تعیین نکرده اند.

نکته جالب این است، در حالی که عربستانی‌ها تلاش می‌کنند با رایزنی و لابی گری  بازی‌های مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی برابر حریفان ایرانی خود را در ورزشگاه‌های خودشان برگزار کنند، اما نمایندگان کشورمان عین خیالشان نیست و  تا کنون اقدامی برای انتخاب محل میزبانی این رقابت‌ها انجام نداده اند.

باشگاه النصر عربستان در نامه رسمی به کنفدراسیون فوتبال آسیا به حق میزبانی خود از تراکتور اصرار داشته و اعلام کرده است که قصد دارد در ورزشگاه مرسول پارک از نماینده ایران میزبانی کند؛ اما‌ ای اف سی با این درخواست مخالفت کرده و به باشگاه عربستانی بیان کرده است که در ورزشگاهی در کشور ثالث باید از حریف ایرانی خود میزبانی کند.

علاوه بر این، گفته می‌شود کنفدراسیون فوتبال آسیا با پیشنهاد باشگاه استقلال برای میزبانی از تیم الهلال عربستان در ورزشگاه آزادی مخالفت کرده است و مدیران استقلال ورزشگاه الوصل امارات در دبی را برای بازی با حریف عربستانی خود انتخاب کرده اند.

مهدی: بازی  با عربستانی ها در کشور ثالث برگزار می شود

سهیل مهدی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره وضعیت میزبانی نمایندگان کشورمان از تیم‌های عربستانی در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا گفت:  قرعه کشی این مرحله انجام شده است و زمانی که برنامه نهایی بازی‌ها اعلام شود، میزبانی هم مشخص می‌شود.

او درباره این که همچنان بازی‌های نمایندگان کشورمان برابر عربستانی‌ها در کشور ثالث برگزار می‌شود، گفت: کشور‌هایی که شرایط برگزاری بازی‌ها و زیرساخت‌های لازم را ندارند در استادیوم‌های کشور ثالث بازی‌های خود را انجام می‌دهند. در حال حاضر نمایندگان کشورمان باید در کشور ثالث از عربستانی‌ها میزبانی کنند.

مهدی درباره این که باشگاه‌های استقلال و تراکتور محل بازی با تیم‌های عربستانی را مشخص کرده اند یا خیر، اظهار کرد: من اطلاعی ندارم؛ چون باشگاه‌ها پیشنهاد خود را به فدراسیون فوتبال ارائه می‌دهند و کمیته بین المللی فدراسیون فوتبال با‌ ای اف سی مکاتبه و این نهاد بین المللی نظر نهایی را اعلام می‌کند.  

جمالی، مدیر رسانه‌ای باشگاه تراکتور درباره  معرفی نکردن محل بازی با النصر عربستان اظهار کرد: ما محل میزبانی این بازی را مشخص نمی‌کنیم و کنفدراسیون فوتبال آسیا (afc)  این کار را انجام می‌دهد. به نظر می‌رسد که این دیدار تک بازی است و محل بازی را‌ ای اف سی مشخص می‌کند.

به هر حال باید دید تیم های استقلال و تراکتور از حریفان عربستانی خود در کدام کشور ثالث میزبانی می کنند؟