جمشید نظمی مدیرعامل باشگاه تراکتور درباره بازگشت دوباره خود به مدیرعاملی این باشگاه، اظهار داشت: من طرفدار تراکتور هستم و حتی در زمان دوری از باشگاه نیز پیگیر مسائل بودم. در روز‌های اخیر زنوزی با من تماس گرفت و برای حضور در تراکتور از من دعوت کرد. من با مسائل تراکتور بیگانه نبودم و بعد از بررسی این پیشنهاد، احساس کردم می‌توانم کمک کنم.

مدیرعامل باشگاه تراکتور با رد شایعه مذاکره با گزینه‌های مطرح شده مانند کی روش و ساغلام، گفت: این مسائل  در حد شایعه است و با آن‌ها هیچ صحبتی نکردیم. البته قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی وجود دارد، اما گفته می‌شود که این قانون برداشته خواهد شد، اما همچنان در سایت رسمی فدراسیون فوتبال این موضوع به صورت رسمی اعلام نشده است.

شرح وظایف در باشگاه تراکتور وجود نداشت 

او افزود: من ۲ روز با  زنوزی صحبت کردم و طبق توافق انجام شده، مقرر شد ۳ کار محوری انجام بدهیم که اگر این اقدامات انجام یابد، کار‌ها به مرور پیش خواهد رفت. ما در ابتدا برنامه یک ساله و در ادامه برنامه پنج ساله‌ای را ارائه خواهیم کرد که در آن همه چیز از جمله بودجه، برنامه‌های آکادمی، وضعیت تیم فوتبال و حتی حامی مالی  نیز مشخص است.

مدیرعامل باشگاه تراکتور خاطرنشان کرد: در باشگاه تراکتور، شرح وظایف وجود نداشت و تداخل در امور بزرگ‌ترین مانع برای پیشرفت است. ما تازه کارمان را آغاز کرده‌ایم.

در این مقطع زمانی به تغییر سرمربی فکر نمی‌کنیم 

نظمی درباره وضعیت تیم تراکتور برای سال آینده، گفت: برنامه‌ریزی برای پیشرفت انجام می‌شود و اگر به بازیکن نامی نیاز داشته باشیم به سراغ او خواهیم رفت و اگر به حضور بازیکن جوان احساس نیاز کنیم، به طور حتم نسبت به جذب او اقدام می‌کنیم. ما بازیکنان جوان خوبی هم داریم که خطیبی آن‌ها را به تیم اصلی آورد که جا دارد از او هم تشکر کنیم. تیم امید تراکتور هم به مقام دوم کشور رسید و بازیکنان خوبی در این تیم حضور دارند. امروز هم ۲ بازیکن جوان دیگر از سوی فیروز کریمی به تمرینات تیم بزرگسالان  ملحق شدند. به طور حتم  باید بازیکنان با تجربه هم در کنار جوانان باشند.

او درباره احتمال تغییرات در نیمکت تراکتور پس از پایان  لیگ برتر، عنوان کرد: در این مقطع اصلا به تغییر مربی فکر نمی‌کنیم. هدف‌گذاری و صحبتی هم که در ابتدا داشتیم، این بود که نتایج  فیروز کریمی بررسی شود.

نظمی با اشاره به دوری مسعود شجاعی و اشکان دژاگه از تمرینات تیم، خاطرنشان کرد: تیم با نظر سرمربی بسته می‌شود. وقتی سرمربی تغییر یافت و طبق تفکرات خطیبی، اختلاف سلیقه‌ای با این ۲ بازیکن ایجاد شد. این ۲ بازیکن پس از پایان لیگ قهرمانان آسیا به مرخصی رفتند و برنگشتند، اما قرارداد خود را فسخ نکرده‌اند. در حال حاضر ۲۴ روز از قرارداد آن‌ها باقی مانده است.

او تصریح کرد: من نظر کریمی را هم در مورد این بازیکنان پرسیدم. گویا یکی از آن‌ها اکنون در آلمان حضور دارد و دیگری هم در آمریکا است یا نمی‌دانم به ایران برگشته است یا خیر.کریمی هم‌ نظرش بر این است که اگر بنا به برگشت آن‌ها باشد، باید ۲۰ روز تمرین کنند تا آماده حضور در میادین شوند. یعنی اگر آن‌ها همین امروز هم برگردند و تا بخواهند به شرایط ایده‌آل برگردند، فصل تمام می‌شود.

تمدید قرارداد دژاگه و شجاعی بستگی به نظر سرمربی دارد 

مدیرعامل باشگاه تراکتور در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه «آیا مسعود شجاعی و اشکان دژاگه فصل آینده در تبریز حضور خواهند داشت یا خیر؟»، افزود: قرارداد آن‌ها در پایان فصل جاری به اتمام می‌رسد. برای سال آینده نیز اگر این بازیکنان جزو نفرات درخواستی سرمربی باشند، به طور حتم نسبت به تمدید قراردادشان اقدام خواهد شد.

نظمی ادامه داد: مسعود شجاعی و اشکان دژاگه بازیکنان با ارزشی هستند و هیچ‌وقت ارزش آن‌ها را نمی‌توانیم زیر سؤال ببریم، اما از اکنون نمی‌توانیم در مورد فصل بعد صحبت کنیم. اصلاً شاید آن‌ها به تیم دیگری بروند و شاید هم اگر سرمربی ما بخواهد، در تراکتور بمانند.

زنوزی مالک واقعی باشگاه تراکتور است 

او درباره  شایعات مطرح شده درباره تحویل مالکیت باشگاه تراکتور از سوی  محمدرضا زنوزی را هم تکذیب کرد و گفت: من ۲۲ سال قبل از سپاه جدا شده‌ام. در دوران مالکیت قبلی باشگاه تراکتور، یک سری مدیران و سرمربیان حضور داشتند و اگر یک سرمربی که در آن دوران هدایت تراکتور را بر عهده داشته بار دیگر بر روی نیمکت این تیم بنشیند، باز هم می‌گویند مالکیت تراکتور به سپاه بازخواهد گشت؟  زنوزی مالک قطعی باشگاه است و سپاه حتی یک درصد هم در تراکتور مالکیت ندارد. همه این مسائل  شایعه است و مالکیت به طور کلی تغییر یافت.  مدیرعامل باشگاه تراکتور با اشاره به دلیل حضور عباس الیاسی در هیئت‌مدیره این باشگاه، خاطرنشان کرد:  من  ۲ روز پیش این مسئله را با  زنوزی مطرح کردم که او گفت من ۲۲ سال است که با  الیاسی رفاقت دارم و به همین خاطر او را نگه داشتم.

نظمی درباره انتقادات مطرح شده از باشگاه تراکتور درباره نبود ثبات، اظهار کرد: در زمان مذاکرات با  زنوزی، این انتقاد را هم به او مطرح کردم، چون تغییرات هزینه‌هایی را به باشگاه تحمیل می‌کند.  زنوزی هم این انتقاد را قبول دارد و ما هم برنامه دراز مدت داریم و تا جایی که عمر یاری کند و در این مسئولیت باشیم، خدمت خواهیم کرد.

من و زنوزی به تنهایی نمی توانیم تراکتور را اداره کنیم 

او تصریح کرد: البته من و  زنوزی به تنهایی نمی‌توانیم کاری انجام بدهیم. مسئولان، هواداران و هر کس که کمکی از دستش بربیاد، باید کمک کنند. این تیم متعلق به آذربایجان است. زنوزی علاوه بر سرمایه، وقت و اعصاب و فکر خودش را روی این باشگاه گذاشته و ما هم باید دست او را بگیریم و کمک کنیم. به  زنوزی هم گفتم که شما ۱۴ شرکت دارید که ۱۳ شرکت درآمدزا هستند و تراکتور صرفا مرکز هزینه است و این امر دلیلی جز عشق و علاقه ندارد.

مدیرعامل باشگاه تراکتور به تشریح وضعیت فضای مجازی و هواداری این تیم پرداخت و گفت: هوادار نظر و پیشنهاد خود را تا جایی که به نفع تیم است، ارائه بدهد، اما وقتی احساس می‌کند که این نظر او می‌تواند به ضرر تراکتور باشد، خودش عقب بنشیند. ما اگر حواشی را مدیریت کنیم، تیم موفق خواهد شد. چه بسا افرادی از سایر تیم‌ها به دنبال ایجاد این حواشی باشند. بزرگ‌ترین مدیریت، مدیریت حواشی است.

هدف ما موفقیت تراکتور است 

نظمی خاطرنشان کرد: با رفتن ۲ بازیکن تیم را به هم نمی‌زنند. به هر حال مربی و بازیکنی آمده و رفته‌اند و اتفاقاتی رخ داده که باب میل هواداران نبوده است که این مسئله حاشیه ساز شده، اما ما نباید ضربه دوم را بزنیم. متاسفانه بعضی از اوقات بیش از حد دچار افراط و تفریط می‌شویم.‌ای کاش آن بازیکنان کنار تیم بودند، اما دیگر نباید تیم را به هم بزنیم. هواداران با تراکتور زندگی می‌کنند، اما عشق و علاقه آن‌ها نباید باعث بستن چشم شان به روی واقعیت شود. هدف ما موفقیت تراکتور است و از این هدف عقب نخواهیم نشست. وقتی ۷ نفر در بازی با استقلال غایب هستند، تیم از نظر روحی نیاز به حمایت دارد. ورود به این موضوع وظیفه هوادران است.

او درباره  برگزاری دیدار‌های تراکتور در ورزشگاه اختصاصی، بیان کرد: آرزوی ما این است که با ریشه‌کن شدن ویروس کرونا، بار دیگر هواداران به ورزشگاه‌ها برگردند. به‌هرحال این اتفاق روزی می‌افتد و شوق هواداران به بازیکنان منتقل خواهد شد. با این حال هواداران در فضای مجازی از تیم حمایت می‌کنند. وقتی هواداری در ورزشگاه نیست، برگزاری بازی در ورزشگاه یادگار امام (ره) روی دست باشگاه هزینه اضافی می‌گذارد. ما باشگاه خصوصی هستیم و مدیریت مالی برایمان مهم است و به همین خاطر تصمیم گرفتیم بازی‌های خود را در ورزشگاه اختصاصی انجام بدهیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتور از آمادگی تیم برای دیدار مقابل استقلال خبر داد و عنوان کرد: کریمی و کادر فنی از  نظر روحی  روی بازیکنان خیلی کار کرده‌اند. ما به‌هیچ‌وجه ناامید نیستیم و با امید و انگیزه بالا به مصاف استقلال خواهیم رفت.

نظمی در ارتباط  با وضعیت تیم‌های پایه، گفت: در برنامه یک و پنج ساله نگاه ویژه‌ای به تیم‌های پایه خواهیم داشت. با  یونس باهنر، مدیر آکادمی باشگاه جلسه مفصلی داشتیم که یک سری اقدامات برای تقویت تیم‌های پایه انجام بدهیم و هم استعداد‌های جامعه را شناسایی کنیم. این فعلا یک طرح خام است و آن را کارشناسی خواهیم کرد. برای آکادمی فوتبال برنامه ویژه‌ای داریم که بازیکنان جوان تربیت و در اختیار تیم بزرگسالان قرار بدهیم. ما زیرساخت این امر را داریم و می‌توانیم حتی از آن به درآمدزایی هم برسیم.

اردوهای تراکتور در هتل اختصاصی برگزار می شود 

او با اشاره به آخرین وضعیت هتل اختصاصی و استخر باشگاه تراکتور، خاطرنشان کرد: طبقه اول هتل به طور کامل  آماده است و استفاده از آن هم درآمدزایی و هم کاهش هزینه‌ها را در پی خواهد داشت. برنامه‌هایی داریم که در فصل آینده خارج از هتل خود، اردو نزنیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتور درباره  تمدید قرارداد بازیکنان برای فصل آینده، افزود: برخی از بازیکنان ما قرارداد دارند و قرارداد یک تعدادی از آن‌ها هم امسال تمام می‌شود. بر اساس اعلام نیاز سرمربی تیم، به طور حتم  با بازیکنان وارد مذاکره خواهیم شد. ما مجبوریم یک تعداد بازیکن جدید هم به خدمت بگیریم، اما در حال حاضر به این موضوعات فکر نکردیم و تمرکزمان روی بازی‌های باقی مانده است. ان‌شاءالله در فصل نقل و انتقالات با نظر سرمربی به دنبال تکمیل تیم خواهیم بود.

دیدار با النصر عربستان برای تراکتور خیلی مهم است 

نظمی، دیدار مقابل النصر عربستان را دیداری سخت برای تراکتور توصیف کرد و گفت: قبل از شروع لیگ برتر فصل آینده، در لیگ قهرمانان آسیا به زمین مسابقه خواهیم رفت. دیدار مقابل النصر برای ما خیلی مهم است و بر روی آن کار کارشناسی انجام می‌گیرد. بعد از این  ۵ دیدار باقی مانده در لیگ برتر، تمرکزمان بر روی لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود

او در ادامه با تاکید بر نقش ویژه پیشکسوتان در باشگاه تراکتور، خاطر نشان کرد: باشگاه متعلق به پیشکسوتان است و همیشه بر روی ارتباط دائمی با آن‌ها تاکید داشتم. اولین بار در باشگاه تراکتور، من اتاقی را به این عزیزان اختصاص دادم، چون معتقدم بودم و معتقد هستم که آن‌ها لنگر‌های این باشگاه هستند.

هواداران نباید فریب شیطنت‌ها را بخورند 

مدیرعامل باشگاه تراکتور با بیان اینکه «همواره به دنبال ارتباط سازنده با هواداران بوده‌ام»، خاطرنشان کرد: برخی افراد، موج‌هایی را ایجاد می‌کنند، اما در زمان گذشته هم که فضای مجازی گسترش نیافته بود، من با هواداران ارتباط چهره به چهره داشتم. فضای مجازی ارتباط‌ها را راحت‌تر کرده است و من شنوای صحبت‌های هواداران هستم و این را هم یک نقطه قوت برای خودم می‌دانم. در این میان متوجه هستم که بعضی از افراد، شیطنت‌هایی می‌کنند، اما هواداران هم نباید فریب این شیطنت‌ها را بخورند. هدف همه ما دیدن روز‌های اوج تراکتور است. هر کجا احساس کردیم یک اقدام ما این حرکت را کُند می‌کند، آن را انجام ندهیم.

نظمی در ادامه از تأسیس محل جدید کانون هواداران در مرکز شهر تبریز خبر داد و عنوان کرد: با توجه به فاصله‌ای که باشگاه تراکتور از مرکز شهر دارد و عبور و مرور را برای هواداران سخت می‌کند، برنامه‌هایی جهت تقویت کانون هواداران داریم و می‌خواهیم یک ساختمان جدید در مرکز شهر ایجاد کنیم تا هواداران هم به‌راحتی به آن دسترسی داشته باشند.

او درباره کیفیت لباس‌های تیم تراکتور، گفت: گلایه‌ای از این برند وجود نداشت. اعضای تیم هم در لیگ قهرمانان آسیا و هم در لیگ برتر از این کیت‌ها استفاده کرده‌اند و راضی هستند. ما آماده هستیم طرح‌های هواداران برای کیت‌های فصل آینده را هم دریافت کنیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتور درباره  راه‌اندازی فروشگاه اختصاصی این باشگاه، گفت: ما می‌توانیم بیش از ۱۰۰ کالا با لوگوی تراکتور تولید کنیم، اما هواداران هم باید کمک کنند. هواداران می‌توانند با خرید‌های خود از این فروشگاه، به تیم محبوب خود کمک غیرمستقیم داشته باشند.

اجازه نمی دهیم یک نفر با بازارگرمی ارزش یک بازیکن را بالا ببرد 

نظمی درباره دخالت برخی از افراد در نقل و انتقالات فصل آینده، تصریح کرد: سیاست کلی جذب بازیکن باید در باشگاه تدوین شود. اجازه نمی‌دهم که یک نفر با بازارگرمی ارزش یک بازیکن را بالا ببرد. آن‌ قدر تجربه و مهارت دارم که فریب این افراد را نخورم و  به طور حتم  امسال هم همانند دوره گذشته حضور خود در تراکتور، تحت تأثیر جوسازی‌ها قرار نخواهم گرفت.

او ادامه داد: در قرارداد‌ها وسواس به خرج خواهیم داد. مشکلاتی که اکنون  داریم بخشی از آن‌ها به بستن قرارداد نادرست با بازیکنان برمی‌گردد. این اتفاقات تمرکز تیم را به هم می‌زند و باید خیلی در قرارداد‌ها دقت کنیم. ان‌شا الله برنامه‌هایی داریم که به تعهدات خود نیز عمل کنیم. سعی خواهیم کرد  ثبات داشته باشیم و تا آخر فصل آینده تغییری نداشته باشیم. هواداران حواشی را کنار بگذارند و از فردا به فکر بازی‌های باقی مانده باشند.