اسماعیل شریفات درباره تساوی آلومینیوم اراک مقابل استقلال در لیگ برتر ، اظهار داشت: بازی خیلی خوبی مقابل استقلال داشتیم. استقلال تحت فشار بود و برای برد به میدان آمده بود، اما با تمام احترامی که برای این تیم قائلم در کل ۲ موقعیت گلزنی بیشتر نداشتند. تیم ما تاکتیک خاصی داشت و توانستیم نمایش خوبی داشته باشیم.

وی افزود: بازیکنان آلومینیوم به شناخت خیلی خوبی از یکدیگر رسیده‌اند و هماهنگی زیادی بین بازیکنان به وجود آمده به همین دلیل شخصیت تیم ما بر اساس نباختن شکل گرفته است. عملکرد ما در لیگ برتر و جام حذفی این شخصیت را تثبت کرده است. در این شخصیت قطعاً حضور علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی تیم خیلی مهم است.

بازیکن آلومینیوم اراک گفت: دلم برای فرهاد مجیدی تنگ شده بود، تا روز بازی با استقلال، ۶ یا ۷ ماه بود که او را ندیده بودم. ما در بیرون زمین رفاقت خیلی زیادی داریم، اما داخل بازی یک بار هم با او صحبت نکردم. با اینکه پست بازی‌ام طوری بود که نزدیک به او بودم. هیچ وقت فراموش نمی‌کنم و همواره گفته‌ام فوتبالم را مدیون مجیدی هستم، چون او با حرکتی که در دربی انجام داد و بازوبند را به دستم بست، باعث معروفیتم شد. همه من را با آن خاطره می‌شناسند.

شریفات در خصوص تغییر پستش عنوان کرد: تغییر پستم تاثیر زیادی در عملکردم داشت و باعث شد پیشرفت زیادی داشته باشم. با این تغییر پست خیلی‌ها روی عملکردم تمرکز کرده‌اند.

وی در مورد اینکه برای فصل آینده در اراک خواهد ماند یا خیر، نصریح کرد: اولویت اولم اراک است. چرا که آنها باعث احیای فوتبالم شدند و بعد از یکی دو فصل نه چندان خوب دوباره به اوج برگشتم. در بیشتر بازی‌ها هم در ترکیب قرار داشته‌ام. در حال حاضر باشگاه برای تمدید قرارداد، صحبت‌های اولیه را با من انجام داده، اما هنوز به نتیجه نرسیدیم. البته هنوز فرصت نداشته‌ام در دفتر باشگاه حاضر شوم.

بازیکن تیم فوتبال آلومینیوم اراک اظهار داشت: حضور کادر فنی استقلالی در تیم آلومینیوم خیلی تاثیرگذار بود. آنها به من لطف داشتند و باعث پیشرفتم شدند. منصوریان و دستیارانش خیلی به من کمک کردند. در پست جدیدم از منصوریان موارد زیادی آموختم. خرمگاه روی کارهای دفاعی تمرکز کرده و حسین کاظمی هم که بازیکن بزرگی بوده. قطعاً از تجربیات کاظمی می‌توانم استفاده زیادی کنم. مطمئن هستم کاظمی یک روز سرمربی بزرگی می‌شود.

شریفات در خصوص رویارویی با گل گهر سیرجان در هفته بیست و ششم لیگ برتر گفت: امیر قلعه‌نویی یکی از اسطوره‌های فوتبال ایران است که به عنوان سرمربی بیشترین امتیازات را کسب کرده است. در ذوب‌آهن یک فصل زیر نظر او کار کرده‌ام و خیلی قابل احترام است. با این حال ما برای کسب بهترین نتیجه ممکن به سیرجان می‌رویم امیدواریم دست پُر از سیرجان بازگردیم.