تیم ملی فوتبال برزیل بامداد امروز در دیدار فینال کوپا آمریکا ۲۰۲۱ در ورزشگاه ماراکانا با نتیجه یک بر صفر مغلوب آرژانتین شد تا در خاک خود نتواند فاتح چهل‌وهفتمین دوره جام ملت‌های آمریکای جنوبی شود. این دوره از مسابقات در ابتدا قرار بود در دو کشور کلمبیا و آرژانتین برگزار شود اما کلمبیا به خاطر مشکلات سیاسی و آرژانتین به خاطر موج جدید شیوع کرونا از میزبانی این رقابت‌ها کنار رفتند و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کنمبل) هم در ماه مِی بود که میزبانی این رقابت‌ها را به برزیل داد.

تیته پس از شکست شاگردانش در فینال این دوره از رقابت‌ها گفت: «سازماندهی این دوره مسابقات کوپا آمریکا بسیار ناخوشایند بود. کیفیت زمین‌ ورزشگاه‌ها مطلوب نبود. ما به خاطر همین کیفیت بد زمین بود که در تمرینات اورتون ریبیرو رو از دست دادیم. در مدت کوتاهی نمی‌توان چنین مسابقات به این بزرگی را سازماندهی کرد. من به طور خاص در مورد یک فرد مسئول یعنی آلخاندرو دومینگس رئیس کنمبل صحبت می‌کنم که سازماندهی چنین مسابقاتی را در یک بازه زمانی کوتاه انجام داد.»

وی همچنین در تمجید از اتفاقی که در پایان بازی افتاد و نیمار و مسی همدیگر را برای دقایقی در آغوش کشیدند، اظهار داشت: «در شکست و در به رسمیت شناختن رقیب، عظمت وجود دارد. شاید این تصویری که در پایان بازی از مسی و نیمار دیدیم پیامی است که ما باید آن را بگیریم.»