شهاب الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه مشارکت در هزینه‌های تیم امید گفت: بسیار خوشحالم که امروز در خدمت شما عزیزان هستم. جا دارد از زحمات صالحی امیری که در دوره تصدی ریاست کمیته ملی المپیک هستد برای وی و تیم همکارشان در این شرایط سخت کرونایی آرزوی بهترین‌ها را دارم. ان شاءالله به لطف الهی کاروان المپیک کشور شکوهمندانه و سرافرازانه بتوانند کسب مقام و مدال برای مردم ایران کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: تیم ملی فوتبال کشورمان در گردنه سخت تاریخی قرار داشت و در خردادماه سال جاری از این راه سخت عبور کرد. برای رسیدن به مرحله نهایی جام جهانی باید از این مسیر سخت عبور می‌کردیم. صالحی امیری، اصحاب رسانه، هیئت رئیسه همه همراه همکار و همدل کنار تیم ملی ایران بودند. در نهایت به اذن الهی توانستند این خشنودی را برای مردم به ارمغان بیاورند. امروز یکی از شاید بهترین روز‌های فدراسیون فوتبال است به زعم من یک مدل همکاری آگاهانه ایجاد شد و نهایتا برای ملت عزیز و منافع ملی ماه‌ها صبحت کردیم و جلسه داشتیم. در این خصوص با این همکاری جدید یک برنامه ریزی برای تیم ملی المپیک آینده فوتبال ایران المپیک داشته باشیم. ساختن نسل جدید برای فوتبال ایران که بتواند حداقل بیشتر از یک دهه موفقیت ملی را رقم بزند سرمایه گذاری و برنامه ریزی شود.

او افزود: به زعم من امیدوارم این مدل بتواند به گونه‌ای عمل کند که همه ما یاد بگیریم می‌شود با منافع تعریف شده و مشترک خرسندی ملت عزیز ایران رقم بزنیم؛ و آموزشی باشد برای همه ما که از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم و به مسیری نرویم که برخی بقای خود و خوشحالی شان را در ناکامی یک مجموعه ملی فوتبال ببینند. البته این افراد در قبال اجماع ملی که تمام قد در کنار فوتبال ملی ایستادند، کم هستند. من هم بسیار خوشحالم و امیدوارم که همه یاد بگیریم در هر جایگاهی هستیم همکاری را بر عدم همکاری ترجیح بدهیم و امروز این اتفاق میمون و مبارک را ارج می‌نهیم و با حضور صالحی امیری و داریوش مصطفوی برنامه ریزی مسنجمی داشته باشیم تا این تابوی نرفتن به المپیک را بشکنیم و نسلی نو و فصلی نو برای فوتبال رقم بزنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: مسیر فوتبال از حیثت مدیریتی و فنی روبه توسعه است و قطعا تمهیداتی برای تغییرات ساختاری و نسلی خواهیم داشت. ما بدور از جناح بندی‌های سیاسی از تمام ظرفیت‌های فدراسیون فوتبال استفاده خواهیم کرد. نوع انتخاب‌ها مبین همین رفتار فدراسیون است. رویکرد مبتنی بر نگاه چه از حیثی اقتصادی و درآمدزایی برای ما مهم است. در بعد فنی مذاکراتی با مهدی مهدوی کیا داشتیم که سابقه بالایی در حوزه تیم‌های پایه داشته است و منتظریم مذاکرات‌شان با هامبورگ به نتیجه برسد. همچنین با توجه به تجربه گرانبهای بین المللی ایشان واقعا حیف بود که از تجربه بالای این عزیز استفاده نشود و او همراه با بنده در ۱۰ بازی آینده تیم‌ملی هم به‌عنوان مشاور حضور خواهند داشت. همچنین مهدوی‌کیا حضور پررنگی در تمامی رده‌ها خواهد داشت. تمام تمرکز برای المپیک انجام شده و باید به دنبال تغییر نسل در جام جهانی ۲۰۳۰ باشیم و قطعا حضور مهندس مصطفوی به عنوان یک مدیر خوشنام فوتبالی که تجربه بالایی در حوزه مدیریتی فوتبال دارد به ما کمک خواهد کرد. امیدوارم همه کمک کنیم در هر جایگاهیی هستیم این فضار را به شکل مستمر ادامه دهیم.

عزیزی خادم در پایان گفت: از تمام مسائلی که خدای ناکرده لطمه‌ای به حیثیت فدراسیون خواهد زد، پرهیز می‌کنیم. نگاه ما صیانت به منافع فوتبال ملی است. امروز امضای این تفاهم نامه با این کیفیت برای اولین بار است و خیلی خوشحالیم که این اتفاق می‌افتاد و امیدوارم در روز‌های دیگر هم شاهد این قبیل تفاهم نامه‌ها و همکاری‌ها باشیم. جا دارد از صالحی امیری تشکر کنم و امیدوارم بتوانیم برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم. بحث پایه‌ها و کمیته جوانان را پیگیری می‌کنیم. براساس برنامه کمیته جوانان حرکت می‌کنیم و در صورت توافق با مهدی مهدوی کیا از او خواستیم به عنوان مشاور فنی فدراسیون به ما کمک کنند. بهرحال او تجارب بالایی دارد و در حوزه تیم ملی بزرگسالان از او مشاوره خواهم گرفت. در کوران سخت تری باید به میدان برویم. فضای بسیار دشواری پیش روی ماست. از این حیث که هنوز به طور شفاف تکلیف بحث میزبانی مشخص نیست. سطح فنی حریفان بالاست و امیدوارم با همگرایی در بخشی‌های مختلف بخصوص بزنگاه سخت تاریخی مرحله نهایی پیش رو در این فصل نو و این گردنه سخت با کمک هم رد کنیم و یک بار دیگر باعث شور و شعف برای ملت پرافتخار و متمدن ایران شویم. برای موفقیت تیم بزرگسالان دست همگان را مجددا به گرمی می‌فشاریم، چرا که تیم ملی به کمک همه ارگان‌ها نیاز دارد.